Zaloguj się | Rejestracja

Poznańskie Słowiki w Górznie

niedziela, 03 czerwca 2018 r., godz. 12:06  |  Wersja do druku

W sobotę, 2 czerwca w kościele rzymsko-katolickiej parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Górznie odbył się koncert Poznańskich Słowików. Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej zaśpiewał także następnego dnia w trakcie mszy św. w niedzielę.Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej nazywany powszechnie Poznańskimi Słowikami znany jest w całej Polsce, jak i poza jej granicami. Poznańskie Słowiki dają rocznie kilkadziesiąt koncertów. Śpiewały we wszystkich niemal krajach europejskich, a także w USA, Kanadzie, Korei Płd. oraz Japonii. Chór występował dla koronowanych głów i prezydentów, a także wielokrotnie dla Papieża Polaka, Jana Pawła II. Chór wykonuje dzieła mistrzów średniowiecznych, epoki renesansu, wokalno-instrumentalne arcydzieła baroku Bacha i Haendla, utwory klasycyzmu Mozarta, Haydna i Beethovena, romantyzmu Chopina, Schuberta, śpiewa wreszcie kompozycje współczesne.

Chór współpracował z wybitnymi artystami m.in. z Barbarą Hendricks, Margaret Marshall, Adele Stolte, Renatą Scotto, Krystyną Szostek-Radkową, Teresą Żylis-Garą, Ryszardem Karczykowskim, Wiesławem Ochmanem. Chórem dyrygowali m.in.: Stanisław Wisłocki, Marek Pijarowski, Łukasz Borowicz, David Shalom, Gaetano d'Espinosa i legendarny Leonard Bernstein. Zespół stale współpracuje z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej.

Poznańskie Słowiki nagrały kilkadziesiąt płyt, zarejestrowały setki nagrań radiowych i telewizyjnych. Przez ponad 75 lat zespół tworzyło ponad 1500 śpiewaków. Obecnie Poznańskie Słowiki to prawie 100 śpiewających chłopców i panów. Ich wspólny sukces jest muzyczną wizytówką Poznania i Polski.

Koncert, który odbył się w Górznie w sobotę, 2 czerwca w kościele rzymsko-katolickiej parafii Podwyższenia Krzyża Świętego poprowadziła prof. Elżbieta Szczurko z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Kościół, który przecież do małych nie należy, wypełnili po brzegi mieszkańcy Górzna i okolic, a także inni miłośnicy chóralnego śpiewania.

Ks. kan. Stefan Maliszewski, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Górznie powiedział: - To już drugi koncert w naszej parafii, dzięki księdzu kanonikowi Marianowi (ks. kan. Marian Talaśka - przyp. redakcji), możemy przeżywać tak wielkie chwile w naszym kościele. W zeszłym roku, gdy gościliśmy chór było bardzo zimno (-17stopni C), teraz na szczęście mamy ciepło. Życzę wszystkim słuchaczom niezapomnianych wrażeń.

W ciepły, czerwcowy wieczór rozbrzmiały czyste i dźwięczne głosy, wypełniając cały obiekt i niosąc radość po całym Górznie. Organizatorami koncertu byli ks. kan. Marian Talaśka i ks. kan. Stefan Maliszewski, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Górznie, przy pomocy Burmistrza Miasta i Gminy Górzno Tomasza Kinickiego, sponsorów, darczyńców i parafian którzy gościli chłopców w swoich domach, a także wielu osób zaangażowanych w to przedsięwzięcie.


reklama

Poznańskie Słowiki w Górznie:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama