Zaloguj się | Rejestracja

Stowarzyszenie z pomysłem

czwartek, 23 czerwca 2016 r., godz. 13:21  |  Wersja do druku

W środę 22 czerwca, w "Zajeździe przy Kominku" w Wielkim Głęboczku, odbyło się Forum Turystyczne zorganizowane przez Turystyczne Stowarzyszenie Pojezierza Brodnickiego. Jego głównym celem była prezentacja międzynarodowego projektu turystyki rowerowej i pieszej w województwie, ze szczególnym uwzględnieniem powiatu brodnickiego.Forum zgromadziło rzeszę zaproszonych gości. Rozpoczęto je od prezentacji "Konstelacji dobrych miejsc" - marki w budowie, którą zaprezentowała Agnieszka Kowalkowska dyrektor biura Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej. "Konstelacje dobrych miejsc" to motyw przewodni procesu zachodzącego w branży turystycznej naszego regionu. Dzięki zagospodarowywaniu nowych miejsc i komercjalizacji istniejących zasobów, w każdym momencie walory i atrakcje mogą stawać się produktami turystycznymi. Konstelacje mogą być więc rozumiane jako wszelkie powiązania kooperacyjne w turystyce.

Marcin Habel naczelnik Wydziału Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego przedstawił kierunki rozwoju turystyki w województwie kujawsko-pomorskim, a główny organizator forum Turystyczne Stowarzyszenie Pojezierza Brodnickiego zaprezentowało swoje osiągnięcia w krótkim filmie "Działania TSPB".

Po prezentacji, w której w barwny i urokliwy sposób pokazano osiągnięcia stowarzyszenia, prezentując jednocześnie piękno Pojezierza Brodnickiego, przystąpiono do meritum sprawy, czyli prezentacji innowacyjnego projektu turystyki rowerowej i pieszej w województwie. W szczegóły projektu wprowadził uczestników forum Leo Walotek-Scheidegger - człowiek o niezwykłym doświadczeniu, urodzony na Śląsku, wychowany w Niemczech - niemiecki dziennikarz, który z miłości do kobiety przeprowadził się do Polski. Ten pełen pasji człowiek zakochał się w Pojezierzu Brodnickim, do którego ciągle powraca i postanowił zarazić swoim pomysłem kilku pasjonatów ze stowarzyszenia.

Kilka miesięcy wcześniej przedstawił swój pomysł w Turystycznym Stowarzyszeniu Pojezierza Brodnickiego i uzmysłowił jego członkom, jak wielki potencjał drzemie w terenach Pojezierza Brodnickiego, a także jego okolicach. Są tam bowiem znakomite tereny dla rowerzystów i jest realna szansa na wykorzystanie ich w projekcie na wielką skalę, który działa już w wielu miejscach w Europie, a także zaczyna działać z powodzeniem w Polsce. Leo w profesjonalny sposób przedstawił uczestnikom forum realne szanse na stworzenie Parku Rowerowego na terenie dwóch sąsiadujących z sobą województw. Prezentacja wzbudziła duże zainteresowanie, a dyskusja była rzeczowa i co najważniejsze konstruktywna.

Pomysł zdaje się być znakomity i teraz tylko od zaangażowania wielu osób i samorządów zależy jego dalsze powodzenie. Jedno jest pewne - to realna szansa na ściągnięcie turystów polskich i międzynarodowych i czerpanie profitów z ich obecności. Czy zostanie wykorzystana - czas pokaże. Ale jeżeli brak zaangażowania skaże ten pomysł na niepowodzenie, na pewno podchwycą go inni. Szkoda byłoby zmarnować taką szansę - a więc trzymajmy kciuki.

reklama

Forum Turystyczne:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej