WiadomośćStowarzyszenie z pomysłem
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
czwartek, 23 czerwca 2016 r., godz. 13:21

Małe stowarzyszenie z dużym pomysłem
W środę 22 czerwca, w "Zajeździe przy Kominku" w Wielkim Głęboczku, odbyło się Forum Turystyczne zorganizowane przez Turystyczne Stowarzyszenie Pojezierza Brodnickiego. Jego głównym celem była prezentacja międzynarodowego projektu turystyki rowerowej i pieszej w województwie, ze szczególnym uwzględnieniem powiatu brodnickiego.Forum zgromadziło rzeszę zaproszonych gości. Rozpoczęto je od prezentacji "Konstelacji dobrych miejsc" - marki w budowie, którą zaprezentowała Agnieszka Kowalkowska dyrektor biura Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej. "Konstelacje dobrych miejsc" to motyw przewodni procesu zachodzącego w branży turystycznej naszego regionu. Dzięki zagospodarowywaniu nowych miejsc i komercjalizacji istniejących zasobów, w każdym momencie walory i atrakcje mogą stawać się produktami turystycznymi. Konstelacje mogą być więc rozumiane jako wszelkie powiązania kooperacyjne w turystyce.

Marcin Habel naczelnik Wydziału Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego przedstawił kierunki rozwoju turystyki w województwie kujawsko-pomorskim, a główny organizator forum Turystyczne Stowarzyszenie Pojezierza Brodnickiego zaprezentowało swoje osiągnięcia w krótkim filmie "Działania TSPB".

Po prezentacji, w której w barwny i urokliwy sposób pokazano osiągnięcia stowarzyszenia, prezentując jednocześnie piękno Pojezierza Brodnickiego, przystąpiono do meritum sprawy, czyli prezentacji innowacyjnego projektu turystyki rowerowej i pieszej w województwie. W szczegóły projektu wprowadził uczestników forum Leo Walotek-Scheidegger - człowiek o niezwykłym doświadczeniu, urodzony na Śląsku, wychowany w Niemczech - niemiecki dziennikarz, który z miłości do kobiety przeprowadził się do Polski. Ten pełen pasji człowiek zakochał się w Pojezierzu Brodnickim, do którego ciągle powraca i postanowił zarazić swoim pomysłem kilku pasjonatów ze stowarzyszenia.

Kilka miesięcy wcześniej przedstawił swój pomysł w Turystycznym Stowarzyszeniu Pojezierza Brodnickiego i uzmysłowił jego członkom, jak wielki potencjał drzemie w terenach Pojezierza Brodnickiego, a także jego okolicach. Są tam bowiem znakomite tereny dla rowerzystów i jest realna szansa na wykorzystanie ich w projekcie na wielką skalę, który działa już w wielu miejscach w Europie, a także zaczyna działać z powodzeniem w Polsce. Leo w profesjonalny sposób przedstawił uczestnikom forum realne szanse na stworzenie Parku Rowerowego na terenie dwóch sąsiadujących z sobą województw. Prezentacja wzbudziła duże zainteresowanie, a dyskusja była rzeczowa i co najważniejsze konstruktywna.

Pomysł zdaje się być znakomity i teraz tylko od zaangażowania wielu osób i samorządów zależy jego dalsze powodzenie. Jedno jest pewne - to realna szansa na ściągnięcie turystów polskich i międzynarodowych i czerpanie profitów z ich obecności. Czy zostanie wykorzystana - czas pokaże. Ale jeżeli brak zaangażowania skaże ten pomysł na niepowodzenie, na pewno podchwycą go inni. Szkoda byłoby zmarnować taką szansę - a więc trzymajmy kciuki.

reklama

Forum Turystyczne:Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://www.powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.4947 )