Zaloguj się | Rejestracja

Święto szkoły i Andrzejki w Świedziebni

środa, 10 grudnia 2014 r., godz. 09:22  |  Wersja do druku

W Szkole Podstawowej w Świedziebni uroczyście obchodzono święto szkoły. Z tej okazji przybliżono uczniom postać patrona ppor. Piotra Wysockiego. Ciekawą imprezę czytelniczą zorganizował biblioteka szkolna wraz z nauczycielami klas młodszych.W Szkole Podstawowej w Świedziebni odbył się apel z okazji święta szkoły, w którym uczestniczyli uczniowie klas młodszych oraz klas IV-VI. Wszystkim uczniom przybliżono postać patrona szkoły ppor. Piotra Wysockiego, zorganizowano teleturniej z wiedzy szkolnej oraz zaprezentowano postać Piotra Wysockiego w plakacie i rzeźbie.

Następnie wychowawczynie klas młodszych zaprosiły swoich podopiecznych na zabawę andrzejkową wraz z z wróżbami i tańcami. Po południu zaś klasy starsze uczestniczyły w dyskotece andrzejkowej, która trwała do godziny 19:00.


reklama

Już po raz kolejny biblioteka w Szkole Podstawowej w Świedziebni wraz z nauczycielami klas młodszych przygotowała imprezę czytelniczą dla uczniów klas III pt. "Poeci dla dzieci”. Motywem przewodnim były wiersze-kołysanki polskich poetów, a każdy uczestnik miał obowiązek przyjścia w piżamie z kocem i poduszką.

Strój taki obowiązywał również nauczycieli. W świątecznej atmosferze uczniowie kolorowali bombki świąteczne, Wyklejali bałwanki, słuchali opowieści o aniołach oraz relaksowali się przy muzyce. Gośćmi honorowymi byli Dyrektor Biblioteki Publicznej Mariola Bejger, Sekretarz Gminy Ewa Szymańska oraz Dyrektor Szkoły Wiesława Zalewska.

Każda klasa miała możliwość prezentacji swoich umiejętności plastycznych, muzycznych i ruchowych. W imprezie uczestniczyło 113 uczniów. Na koniec każdy uczestnik imprezy otrzymał słodki upominek oraz zakładkę do książki. Piżamową imprezę zorganizowały Renata Cieciórska, Izabela Jabłońska, Danuta Rysz-Matyja, Marlena Opaluch.

Źródło: SP w Świedziebni

Święto szkoły, Andrzejki i impreza czytelnicza. fot. nadesłane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej