WiadomośćŚwięto szkoły i Andrzejki w Świedziebni
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
środa, 10 grudnia 2014 r., godz. 09:22

Święto szkoły i niezwykła impreza czytelnicza w Świedziebni
W Szkole Podstawowej w Świedziebni uroczyście obchodzono święto szkoły. Z tej okazji przybliżono uczniom postać patrona ppor. Piotra Wysockiego. Ciekawą imprezę czytelniczą zorganizował biblioteka szkolna wraz z nauczycielami klas młodszych.W Szkole Podstawowej w Świedziebni odbył się apel z okazji święta szkoły, w którym uczestniczyli uczniowie klas młodszych oraz klas IV-VI. Wszystkim uczniom przybliżono postać patrona szkoły ppor. Piotra Wysockiego, zorganizowano teleturniej z wiedzy szkolnej oraz zaprezentowano postać Piotra Wysockiego w plakacie i rzeźbie.

Następnie wychowawczynie klas młodszych zaprosiły swoich podopiecznych na zabawę andrzejkową wraz z z wróżbami i tańcami. Po południu zaś klasy starsze uczestniczyły w dyskotece andrzejkowej, która trwała do godziny 19:00.


reklama

Już po raz kolejny biblioteka w Szkole Podstawowej w Świedziebni wraz z nauczycielami klas młodszych przygotowała imprezę czytelniczą dla uczniów klas III pt. "Poeci dla dzieci”. Motywem przewodnim były wiersze-kołysanki polskich poetów, a każdy uczestnik miał obowiązek przyjścia w piżamie z kocem i poduszką.

Strój taki obowiązywał również nauczycieli. W świątecznej atmosferze uczniowie kolorowali bombki świąteczne, Wyklejali bałwanki, słuchali opowieści o aniołach oraz relaksowali się przy muzyce. Gośćmi honorowymi byli Dyrektor Biblioteki Publicznej Mariola Bejger, Sekretarz Gminy Ewa Szymańska oraz Dyrektor Szkoły Wiesława Zalewska.

Każda klasa miała możliwość prezentacji swoich umiejętności plastycznych, muzycznych i ruchowych. W imprezie uczestniczyło 113 uczniów. Na koniec każdy uczestnik imprezy otrzymał słodki upominek oraz zakładkę do książki. Piżamową imprezę zorganizowały Renata Cieciórska, Izabela Jabłońska, Danuta Rysz-Matyja, Marlena Opaluch.

Źródło: SP w Świedziebni

Święto szkoły, Andrzejki i impreza czytelnicza. fot. nadesłane:


Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://www.powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.2414 )