Zaloguj się | Rejestracja

"Sprzątanie Świata – Polska 2023”

czwartek, 14 września 2023 r., godz. 08:29  |  Wersja do druku

Już po raz trzydziesty Brodnica włącza się do ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata – Polska 2023”. Do tegorocznej edycji World Cleanup Day dołączyć może każdy! Do akcji dołączyli już harcerze z Hufiec ZHP Brodnica. Zapraszamy wszystkich w dniach 15-17 września do posprzątania wybranych przez siebie terenów. Jak zawsze Urząd Miejski zabezpieczy uczestników akcji w worki na śmieci i rękawice oraz zapewni odbiór zebranych odpadów."Sprzątanie świata", to globalna, ekologiczna, międzynarodowa akcja, w której łączy się powszechną manifestację przeciw zaśmiecaniu środowiska z pracą społeczną nad jego oczyszczeniem. Na pytanie "dlaczego pomimo upływu lat wciąż sprzątamy?" jest tylko jedna odpowiedź – bo nadal śmiecimy! Porzucone śmieci znajdujemy w miejscach z natury pięknych – w lasach, parkach, na plaży... Najwięcej śmieci znajdujemy w tych miejscach po wakacjach, dlatego data kampanii została wyznaczona nieprzypadkowo na drugą połowę września.

Mając na uwadze hasło tegorocznej kampanii SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI, zachęcamy wszystkich - zarówno całe rodziny jak i każdego indywidualnie - do czynnego udziału w sprzątaniu naszej małej ojczyzny. Każdy zebrany worek śmieci się liczy - razem możemy więcej!

Informacji o akcji udziela Biuro Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Brodnicy, pok. 308, tel. 56 493 03 35. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.naszaziemia.pl.

W zeszłym roku udowodniono, że WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE! 472 732 tony odpadów, to wynik ponad 400 tysięcy wolontariuszy, którzy uczestniczyli w 29. akcji.

Źródło: Katarzyna Watkowska rzecznik prasowa Urzędu Miejskiego w Brodnicy


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej