Wiadomość"Sprzątanie Świata – Polska 2023”
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
czwartek, 14 września 2023 r., godz. 08:29

"Sprzątanie Świata – Polska 2023”
Już po raz trzydziesty Brodnica włącza się do ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata – Polska 2023”. Do tegorocznej edycji World Cleanup Day dołączyć może każdy! Do akcji dołączyli już harcerze z Hufiec ZHP Brodnica. Zapraszamy wszystkich w dniach 15-17 września do posprzątania wybranych przez siebie terenów. Jak zawsze Urząd Miejski zabezpieczy uczestników akcji w worki na śmieci i rękawice oraz zapewni odbiór zebranych odpadów."Sprzątanie świata", to globalna, ekologiczna, międzynarodowa akcja, w której łączy się powszechną manifestację przeciw zaśmiecaniu środowiska z pracą społeczną nad jego oczyszczeniem. Na pytanie "dlaczego pomimo upływu lat wciąż sprzątamy?" jest tylko jedna odpowiedź – bo nadal śmiecimy! Porzucone śmieci znajdujemy w miejscach z natury pięknych – w lasach, parkach, na plaży... Najwięcej śmieci znajdujemy w tych miejscach po wakacjach, dlatego data kampanii została wyznaczona nieprzypadkowo na drugą połowę września.

Mając na uwadze hasło tegorocznej kampanii SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI, zachęcamy wszystkich - zarówno całe rodziny jak i każdego indywidualnie - do czynnego udziału w sprzątaniu naszej małej ojczyzny. Każdy zebrany worek śmieci się liczy - razem możemy więcej!

Informacji o akcji udziela Biuro Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Brodnicy, pok. 308, tel. 56 493 03 35. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.naszaziemia.pl.

W zeszłym roku udowodniono, że WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE! 472 732 tony odpadów, to wynik ponad 400 tysięcy wolontariuszy, którzy uczestniczyli w 29. akcji.

Źródło: Katarzyna Watkowska rzecznik prasowa Urzędu Miejskiego w Brodnicy


reklama
Dzialkowicz.jpg

Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://www.powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.16434 )