Zaloguj się | Rejestracja

Wystawa w Brodnicy

wtorek, 12 września 2023 r., godz. 12:51  |  Wersja do druku

Brodnica dołączyła do miast promujących Szlak Kopernikowski w naszym województwie. Od 11 do 25 września na płycie Dużego Rynku w Brodnicy dostępna jest plenerowa wystawa "Szlak Kopernikowski na Kujawach i Pomorzu".Szlak Kopernikowski w województwie kujawsko-pomorskim to najmłodszy w regionie szlak kulturowy, mający znacząco uatrakcyjnić ofertę turystyczną województwa, pokazać je jako atrakcyjne kulturowo ale też ma pełnić rolę edukacyjną, uświadamiając i zapoznając turystów przemierzających szlak o życiu i działalności Mikołaja Kopernika oraz o jego związkach z regionem. Otwarcie "Szlaku Kopernikowskiego" wiąże się bezpośrednio z przypadającą w 2023 r. 550 rocznicą urodzin wielkiego astronoma. Cała trasa ma charakter biograficzno- kulturowo- edukacyjny.

Poza szlakiem głównym, który zawiera pełen pakiet pozwalający obcować zarówno z postacią Kopernika, jego czasami i dziełem, dostępne są również trasy tematyczne - biograficzna i edukacyjna. Pierwszą z nich odkrywamy w czasie podróży z województwa pomorskiego przez Grudziądz, Toruń, aż po Włocławek. Na trasę tylko o charakterze edukacyjnym można zaś dostać się wprost z odcinka warmińsko- mazurskiego i podążać szlakiem na którym będzie można skorzystać z mocy atrakcji, jakie oferują astrobazy - choćby w Brodnicy i Golubiu-Dobrzyniu - planetaria w Toruniu i Grudziądzu czy też obserwatorium astronomiczne w Piwnicach.

Na ekspozycję w Brodnicy składa się dwanaście plansz, które przedstawiają dostępne na szlaku miejsca i obiekty. Niektóre z nich są wprost związane z Kopernikiem, takie jak Toruń, Chełmno czy Grudziądz, inne zaś stanowią dowód na żywotność pamięci o wielkim uczonym i jego dziele.

Więcej informacji znajdziecie na stronie http://kpcd.com.pl/

Wydarzenie, to wspólna inicjatywa Brodnickiego Domu Kultury i Urzędu Miejskiego w Brodnicy.

Organizatorem wystawy jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa w Toruniu, a Honorowy Patronat nad nią objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.

Wydarzenie dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Źródło: Katarzyna Watkowska rzecznik prasowa Urzędu Miejskiego w Brodnicy


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej