Zaloguj się | Rejestracja

Gminny konkurs recytatorski w Świedziebni

środa, 07 maja 2014 r., godz. 08:59  |  Wersja do druku

Szkoła Podstawowa w Świedziebni zorganizowała konkurs recytatorski dla maluchów z terenu całej gminy. Taki konkurs udowadnia, że recytowanie może być dobrą zabawą, a sama recytacja różni się wiele od "klepania wierszyka z pamięci". Nauka interpretowania utworów wierszowanych stawia też nowe wymagania przed dziećmi.Szkoła Podstawowa w Świedziebni zorganizowała Gminny Konkurs Recytatorski dla dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych przy szkołach z terenu gminy Świedziebnia. Konkurs polegał na recytacji dowolnego wiersza dziecięcego.

Do konkursu przystąpiło 33 dzieci ze szkół w Michałkach, Zasadach, Janowie oraz Świedziebni. Komisja konkursowa oceniała uczestników wg tempa recytacji, intonacji, interpretacji, znajomości treści i ogólnego wyrazu artystycznego.

reklama

Po długich naradach zadecydowano o przyznaniu następujących miejsc:
  • I miejsce - Katarzyna Pniewska 0b ze Szkoły Podstawowej w Świedziebni,
  • II miejsce - Julia Więczkowska ze Szkoły Filialnej w Zasadach i Paweł Gutkowski 0a ze Szkoły Podstawowej w Świedziebni,
  • III miejsce - Nina Grochowalska i Julia Szymańska 0c ze Szkoły Podstawowej w Świedziebni.

Wyróżnienie przyznano Weronice Magalskiej ze Szkoły Podstawowej w Janowie i Sandrze Jakubowskiej 0c ze Szkoły Podstawowej w Świedziebni.

Organizatorkami imprezy były nauczycielki klas przedszkolnych w Świedziebni. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych konkursach!

Źródło: Szkoła Podstawowa Świedziebnia

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej