WiadomośćGminny konkurs recytatorski w Świedziebni
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
środa, 07 maja 2014 r., godz. 08:59

Dzieci z oddziałów przedszkolnych w gminie Świedziebnia recytują wiersze
Szkoła Podstawowa w Świedziebni zorganizowała konkurs recytatorski dla maluchów z terenu całej gminy. Taki konkurs udowadnia, że recytowanie może być dobrą zabawą, a sama recytacja różni się wiele od "klepania wierszyka z pamięci". Nauka interpretowania utworów wierszowanych stawia też nowe wymagania przed dziećmi.Szkoła Podstawowa w Świedziebni zorganizowała Gminny Konkurs Recytatorski dla dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych przy szkołach z terenu gminy Świedziebnia. Konkurs polegał na recytacji dowolnego wiersza dziecięcego.

Do konkursu przystąpiło 33 dzieci ze szkół w Michałkach, Zasadach, Janowie oraz Świedziebni. Komisja konkursowa oceniała uczestników wg tempa recytacji, intonacji, interpretacji, znajomości treści i ogólnego wyrazu artystycznego.

reklama

Po długich naradach zadecydowano o przyznaniu następujących miejsc:
  • I miejsce - Katarzyna Pniewska 0b ze Szkoły Podstawowej w Świedziebni,
  • II miejsce - Julia Więczkowska ze Szkoły Filialnej w Zasadach i Paweł Gutkowski 0a ze Szkoły Podstawowej w Świedziebni,
  • III miejsce - Nina Grochowalska i Julia Szymańska 0c ze Szkoły Podstawowej w Świedziebni.

Wyróżnienie przyznano Weronice Magalskiej ze Szkoły Podstawowej w Janowie i Sandrze Jakubowskiej 0c ze Szkoły Podstawowej w Świedziebni.

Organizatorkami imprezy były nauczycielki klas przedszkolnych w Świedziebni. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych konkursach!

Źródło: Szkoła Podstawowa Świedziebnia
Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://www.powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.1523 )