Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Świedziebnia informuje

wtorek, 19 lipca 2022 r., godz. 11:49  |  Wersja do druku

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kłuśnie z gminy Świedziebnia i ich kaczka z pyzami zwyciężyły w Bitwie Regionów - konkursie kulinarnym, który odbył się 16 lipca w Szczuce. "Bitwa Regionów" to ogólnopolski konkurs kulinarny dla pań z KGW oraz innych organizacji kobiecych działających na wsiach.Panie przygotowują i prezentują tradycyjne potrawy regionalne charakterystyczne dla regionu działania KGW. Komisja konkursowa, w której skład wchodzi lokalny ekspert kulinarny, ocenia potrawy wcześniej zgłoszone w formularzu zgłoszeniowym i przyznaje im odpowiednią punktację. Podczas degustacji dania oceniało jury w składzie: kucharz - Michał Stejka z MST Gastro w Brodnicy, Michał Von Ossowski, kierownik KOWR w Bydgoszczy i Arkadiusz Orłowski, wicedyrektor ds. świadczeń KRUS w Bydgoszczy.

W konkursie w Szczuce zmierzyło się dziesięć kół gospodyń wiejskich z terenu powiatu brodnickiego. Były to koła z Gorczenicy, Osieka, Zasad, Nieżywięcia, Małk, Kretek Małych, Gminy Górzno, Kłuśna, Cieląt, Zaborowa i KGW Powiat Brodnicki.

I miejsce i nagrodę 1000 złotych za kaczkę z pyzami oraz gruszkę w winie zdobyło KGW Kłuśno z gminy Świedziebnia. II miejsce i nagrodę 800 złotych za trzy rodzaje pierogów otrzymało KGW Gorczenica, III miejsce i nagrodę 500 złotych za czerninę zdobyło KGW Kretki Małe. Zwycięzcy będą reprezentować powiat brodnicki podczas wojewódzkich eliminacji Bitwy Regionów. Zaplanowano eliminacje powiatowe, wojewódzkie i finał ogólnopolski. W trakcie wszystkich wydarzeń KGW zaprezentują zgłoszone potrawy regionalne, a jurorzy będą je oceniać według kryteriów wskazanych w regulaminie.

Dziesięć kół, które zdobędą najwyższą liczbę punktów w danym województwie, zostanie zaproszonych do II etapu - półfinałów wojewódzkich. W trzecim etapie, ogólnopolskim, zmierzy się 16 kół, po jednym z każdego województwa.


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej