WiadomośćGmina Świedziebnia informuje
(Kategoria: Powiat Brodnicki · Brodnica - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
wtorek, 19 lipca 2022 r., godz. 11:49

Wygrana w Bitwie Regionów
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kłuśnie z gminy Świedziebnia i ich kaczka z pyzami zwyciężyły w Bitwie Regionów - konkursie kulinarnym, który odbył się 16 lipca w Szczuce. "Bitwa Regionów" to ogólnopolski konkurs kulinarny dla pań z KGW oraz innych organizacji kobiecych działających na wsiach.Panie przygotowują i prezentują tradycyjne potrawy regionalne charakterystyczne dla regionu działania KGW. Komisja konkursowa, w której skład wchodzi lokalny ekspert kulinarny, ocenia potrawy wcześniej zgłoszone w formularzu zgłoszeniowym i przyznaje im odpowiednią punktację. Podczas degustacji dania oceniało jury w składzie: kucharz - Michał Stejka z MST Gastro w Brodnicy, Michał Von Ossowski, kierownik KOWR w Bydgoszczy i Arkadiusz Orłowski, wicedyrektor ds. świadczeń KRUS w Bydgoszczy.

W konkursie w Szczuce zmierzyło się dziesięć kół gospodyń wiejskich z terenu powiatu brodnickiego. Były to koła z Gorczenicy, Osieka, Zasad, Nieżywięcia, Małk, Kretek Małych, Gminy Górzno, Kłuśna, Cieląt, Zaborowa i KGW Powiat Brodnicki.

I miejsce i nagrodę 1000 złotych za kaczkę z pyzami oraz gruszkę w winie zdobyło KGW Kłuśno z gminy Świedziebnia. II miejsce i nagrodę 800 złotych za trzy rodzaje pierogów otrzymało KGW Gorczenica, III miejsce i nagrodę 500 złotych za czerninę zdobyło KGW Kretki Małe. Zwycięzcy będą reprezentować powiat brodnicki podczas wojewódzkich eliminacji Bitwy Regionów. Zaplanowano eliminacje powiatowe, wojewódzkie i finał ogólnopolski. W trakcie wszystkich wydarzeń KGW zaprezentują zgłoszone potrawy regionalne, a jurorzy będą je oceniać według kryteriów wskazanych w regulaminie.

Dziesięć kół, które zdobędą najwyższą liczbę punktów w danym województwie, zostanie zaproszonych do II etapu - półfinałów wojewódzkich. W trzecim etapie, ogólnopolskim, zmierzy się 16 kół, po jednym z każdego województwa.


reklama
Dzialkowicz.jpg

Źródło: Powiat Brodnicki - Brodnica > Portal mieszkańców
( http://www.powiatbrodnicki.pl/news.php?extend.15203 )