Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Świedziebnia informuje

wtorek, 21 czerwca 2022 r., godz. 14:26  |  Wersja do druku

W dniach 6-10 czerwca 2022 uczniowie Szkoły Podstawowej w Janowie wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Strzygach pojechali na wycieczkę w polskie góry. Udało się im zrealizować wszystkie punkty z programu wycieczki, a nawet więcej, nie obyło się też bez kilku przygód. Panorama Tatr na długo pozostanie w pamięci.



Andrzej Sroka pisze:

Zakopane - Tatry 6-10 VI 2022

Dzień I

W poniedziałek, o 6:00 rano, wyjeżdżamy na naszą długo wyczekiwaną wycieczkę w Tatry. Po drodze zabieramy koleżanki i kolegów z Janowa. Mamy w planie zwiedzanie ruin zamku Ogrodzieniec. Jak to często bywa, plany się pokrzyżowały, awaria autokaru zmieniła nasz plan dnia. Po krótkim postoju w Piotrkowie Trybunalskim ruszyliśmy na nocleg do OW Borowy w Białym Dunajcu.

Dzień II

We wtorek rano ruszamy na pieszo z Kuźnic na szlak. Pierwszy postój - Polana Kalatówki - stąd ruszamy drogą pod Reglami, aby zdobyć Sarnią Skałę. Wszyscy dotarliśmy na wierzchołek, widoki na Giewont cudowne. Schodzimy z Sarniej Skały, wszyscy w zdrowiu, ale mamy niespodziankę - pierwsza kontuzja - chwila nieuwagi. Wycieczka bezpiecznie wraca przez Dolinę Białego do autokaru, na parkingu. Ja natomiast, powolutku, z poszkodowaną, schodzę na dół do grupy. Po pewnym czasie dołącza do nas p. Jędrek (przewodnik) i zaczynamy na zmianę znosić dziecinę do miejsca, w którym przejmuje nas pojazd TOPR. Zwiedzamy oddział SOR w Zakopanem, czekamy za zdjęciem RTG i nadal się cieszymy z wycieczki. Na szczęście obyło się bez gipsu. Wracamy do pensjonatu.

Dzień III

Środa - znowu Kuźnice, na szlaku już jesteśmy o 8:40. Dziś pogoda nas nie rozpieszcza – trochę zmokliśmy, na szczęście około 9:30 deszcz nam odpuścił. Zdejmujemy deszczaki i dalej powolutku dążymy, aby zdobyć Halę Gąsienicową, a następnie Czarny Staw Gąsienicowy.

Nad stawem odpoczywamy, zbierając siły na drogę powrotną, jednakże przewodnik zaproponował wejście na Karb dla chętnych i tych, co mają siły. Znalazło się aż 9 odważnych (albo szalonych, co kto woli), ja poszedłem za nimi i pilnowałem tyłów, a w razie czego zbierałem plecaki. Reszta uczestników wróciła wraz z opiekunami do schroniska Murowaniec i doznawała zasłużonego relaksu i odpoczynku. Po zdobyciu szczytu Karb wracamy do schroniska i ruszamy w drogę powrotną do Kuźnic do autokaru.

Na koniec dnia idziemy na termy Gorący Potok - niesamowity relaks na koniec dnia.

Dzień IV

Czwartek o 9:00 meldujemy się w Dolinie Kościeliskiej. Ja poruszam się indywidualnie z kontuzjowaną uczestniczką wycieczki (nawet mniej na głowie, bo tylko jedno dziecko pod opieką). Ruszamy do schroniska Ornak, po drodze zaczyna padać, dlatego też musimy zrezygnować z Jaskini Raptawickiej (zbyt ślisko), ale w nagrodę pędzimy do Jaskini Mylnej. Część osób zostaje z opiekunami na dole i rusza do schroniska na odpoczynek. W Jaskini Mylnej chodzimy na czworaka, po ciemku, często w wodzie, ale pomimo tych niedogodności wszyscy docieramy do wyjścia z uśmiechami na twarzach, może kilkoma siniakami na głowach. Nawet nikt nam się nie zgubił - czyli pełny sukces. Doganiamy grupę w schronisku Ornak - inwalidka już się opalała na słoneczku. W drodze powrotnej atakujemy Wąwóz Kraków, z którego wychodzimy przez Smoczą Jamę, wracamy przez Polanę Pisaną do głównej drogi w Dolinie Kościeliskiej. Na ostatnich metrach zejścia ze szlaku - niespodzianka, kolejna kontuzja i jedziemy na SOR do Zakopanego, można powiedzieć, że mnie tam już znają.

Wracamy do hotelu na upragniona dyskotekę!

Dzień V

Piątek - wracamy do domu - p. Mirek sprawia naszym uczestnikom niespodziankę i kieruje kierowcę do punktu widokowego na Pustynię Błędowska. Trochę fotek i jedziemy zdobywać zamek w Ogrodzieńcu. W ruinach zamku czeka na nas przewodnik, który opowiada historię Ogrodzieńca. Następnie krótki postój na Jasnej Górze w Częstochowie - ja tu na chwilę bawię się w przewodnika.

Niestety, to koniec naszej wycieczki, wszystkie dzieci zostały dowiezione i odebrane przez stęsknionych rodziców.

Dziękuję wszystkim uczestnikom wycieczki za to, że potrafiliście zobaczyć piękno naszych gór, atmosferę, wyrozumiałość itp!

Na koniec chcę podziękować w swoim imieniu, jak i również opiekunów, którzy sprawowali opiekę nad dziećmi, wszystkim rodzicom za zaufanie i umożliwienie dzieciom przeżycia niesamowitych chwil – jak się okazuje, z nauczycielami też może być fajnie

Ja, BARDZO DZIĘKUJĘ opiekunom za pomoc w organizacji i sprawowaniu opieki podczas wycieczki. Dziękuję następującym Paniom i Panu:

p. Agnieszce Zielińskiej - Janowo
p. Ilonie Sosnowskiej - Strzygi
p. Mariuszowi Wojdyło – Strzygi


Źródło: SP w Janowie

Niezapomniana przygoda/fot. SP w Janowie :


















reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej