Zaloguj się | Rejestracja

Starosta brodnicki informuje

piątek, 04 września 2020 r., godz. 07:20  |  Wersja do druku

Powiat Brodnicki zamierza przystąpić do prac nad koncepcją budowy ścieżek rowerowych wzdłuż dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych na terenie powiatu. Wszystkie koncepcje - zarówno powiatu, jak i gmin - będą zebrane w jeden dokument (podobnie jak w 2013 roku), który będzie podstawą do pozyskiwania środków zewnętrznych z nowej perspektywy budżetowej.INFORMACJA STAROSTY BRODNICKIEGO W SPRAWIE KONCEPCJI BUDOWY ŚCIEŻEK ROWEROWYCH NA TERENIE POWIATU

Powiat Brodnicki zamierza przystąpić do prac nad koncepcją budowy ścieżek rowerowych wzdłuż dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych na terenie powiatu. Przypominam, że obecnie trwają ostatnie prace nad strategią województwa. Za chwilę wejdziemy w okres tworzenia strategii obszarowych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych i Obszarów Rozwoju Społeczno-Gospodarczego powiatów. Dokumenty te muszą być spójne i zgodne ze sobą w określeniu celów rozwojowych.

Ne jest jeszcze do końca jasne, w jaki sposób będą finansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego ciągi pieszo-rowerowe, czy będą realizowane w formie indywidualnych projektów, czy całościowego kompleksu dla powiatów – jak to było w okresie programowania 2007-2013. Tym bardziej – zdaniem Zarządu Powiatu w Brodnicy – istnieje konieczność stworzenia koncepcji budowy ścieżek przy drogach na terenie powiatu.

Powiat Brodnicki zamierza zebrać wszystkie koncepcje - zarówno powiatu, jak i gmin - w jeden dokument (podobnie jak w 2013 roku), który będzie podstawą do pozyskiwania środków zewnętrznych z nowej perspektywy budżetowej. Uporządkuje też kierunki i kolejność działań oraz wyznaczy priorytety. Powiat Brodnicki poprzez Zarząd Dróg Powiatowych zrealizował już większość zadań z koncepcji 2013 roku zmierzających do wyprowadzenia z miasta Brodnicy ruchu rowerowego na wybudowanych ścieżkach przy ciągach dróg powiatowych.

Obecnie istnieje konieczność ponownego podejścia do tematu ze względu na nowe uwarunkowania, które w międzyczasie wystąpiły na mapie drogowej powiatu (powstanie obwodnicy, perspektywa budowy kolejnych jej odcinków, plany remontów i modernizacji sieci dróg). Pierwsze, wstępne spotkanie na ten temat z przedstawicielami gmin nastąpi jeszcze w tym miesiącu. Określi ono terminy prac oraz zakres opracowywanej koncepcji, która następnie zostanie poddana konsultacjom z zainteresowanymi partnerami. Chciałbym, aby dokument obejmujący pełną koncepcję powstał do końca listopada br.

Piotr Boiński Starosta Brodnicki


reklama

Źródło: Starostwo Powiatowe w Brodnicy

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama