Zaloguj się | Rejestracja

Zielone szkoły i wycieczki do parków krajobrazowych

poniedziałek, 13 maja 2019 r., godz. 08:02  |  Wersja do druku

Samorząd województwa organizuje bezpłatne jednodniowe wycieczki, a także pięciodniowe wyjazdy na "zielone szkoły" do parków krajobrazowych. Przez cały maj uczniowie szkół podstawowych z regionu poznawać będą nasze parki krajobrazowe w czasie jednodniowych, bezpłatnych wycieczek połączonych z zajęciami ekologicznymi. Organizatorem wyjazdów jest Urząd Marszałkowski.Oferta była skierowana do placówek edukacyjnych z regionu i gmin sąsiednich województw, które znalazły się w obszarze parków krajobrazowych województwa kujawsko-pomorskiego oraz Parku Narodowego Bory Tucholskie. Nabór szkół ruszył 1 grudnia (decydowała kolejność zgłoszeń). Zajęcia poświęcone będą tematyce proekologicznej oraz przybliżą uczniom dziedzictwo przyrodnicze naszego województwa. Zapewniony będzie transport do parku i z powrotem, a na miejscu profesjonalni animatorzy zajęć, ciepły poczęstunek "kuchni polowej" dla dzieci i opiekunów oraz konkursy z nagrodami.

Wyjazdy do 8 parków dla 60 szkół rozpoczęły się w kwietniu i potrwają do końca maja. Skorzystają z nich 40-osobowe grupy uczniów z klas 1-8 szkół podstawowych wraz z opiekunami

Z powiatu brodnickiego w jednodniowych wycieczkach udział wzięły:
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brodnicy pojechał do Brodnickiego Parku Krajobrazowego w dniu 8 kwietnia 2019r.
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Brodnicy pojechała do Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego w dniu 10 kwietnia 2019r.

Pięciodniowe pobyty dzieci i młodzieży szkolnej (wraz z opiekunami) w parkach krajobrazowych naszego regionu zaplanowano w czerwcu i we wrześniu. Zaproszenie skierowano do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego oraz gmin z sąsiednich województw, które znalazły się w obszarze parków krajobrazowych oraz Parku Narodowego Bory Tucholskie. Nabór ruszył 1 grudnia (decydowała kolejność zgłoszeń). Z oferty skorzysta 9 szkół wyłonionych w naborze, a także klasa laureata konkursu Eko-Lider 2019.

Cel to wypoczynek połączony z intensywną edukacją przyrodniczą. "Zielone szkoły" organizowane są na terenie wyspecjalizowanych ośrodków edukacji ekologicznej. Zapewnione jest zakwaterowanie, wyżywienie, transport, pomoce dydaktyczne oraz zajęcia z zakresu edukacji ekologicznej, a także gry terenowe na terenach parków krajobrazowych. Programy pobytów opracowali "zieloni edukatorzy" we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami działającymi w branży turystycznej. Tym razem z tej oferty nie skorzystała żadna szkoła z powiatu brodnickiego.

Projekt "Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym!" realizowany jest przez Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowiska, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, jak również Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
reklama

Źródło: ...

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama