Zaloguj się | Rejestracja

Policja w Brodnicy informuje

wtorek, 16 kwietnia 2019 r., godz. 10:20  |  Wersja do druku

Brodniccy policjanci ostrzegają przed fałszywym funkcjonariuszem Policji, który dzwoni do osób starszych i próbuje wyłudzić ich dane. Potrzebne są mu one do dokonania oszustwa i kradzieży pieniędzy.Tylko wczoraj (15.04.) do brodnickiej komendy zgłosiło się aż osiem osób, które tego dnia otrzymały dziwne telefony od mężczyzny podającego się za funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy. Osoba telefonująca przedstawiła się jako policjant brodnickiej komendy podając stopień, imię i nazwisko oraz numer legitymacji służbowej.

W trakcie rozmowy fałszywy funkcjonariusz informował słuchaczy, że brodnicka Policja "rozbiła" szajkę złodziei, którzy byli w posiadaniu ich danych osobowych. Mężczyzna wypytywał, gdzie rozmówcy przechowują pieniądze oraz w jakich bankach mają konta bankowe, a także prosił o podanie danych osobowych w celu weryfikacji.

Oszust poinformował również, że na ich adresy domowe zostały wysłane wezwania do stawiennictwa w komendzie. Fałszywy policjant w celu potwierdzenia wiarygodności przekazanych informacji dotyczących rozbicia szajki, kazał zatelefonować na numery alarmowe Policji. Mieszkańcy Brodnicy okazali się być czujni i nie podali swoich danych. Jedna z brodniczanek nakrzyczała na telefonującego "policjanta" , powiedziała, że jest oszustem, po czym mężczyzna się rozłączył.

Jak się okazało, funkcjonariusz o takim imieniu i nazwisku nie istnieje, a numer legitymacji służbowej został zmyślony. Na szczęście, w tym przypadku nie doszło do wyłudzenia danych osobowych, czy też pieniędzy. Jednak policjanci w dalszym ciągu przypominają o czujności i ostrożności podczas tego typu rozmów telefonicznych. Pamiętajmy, że prawdziwy policjant nigdy nie żąda pieniędzy. W przypadkach, kiedy dojdzie do przestępstwa, osoby pokrzywdzone wzywane są do komendy Policji, gdzie dopiero tam, weryfikowane są dane osobowe.


reklama

Źródło: asp. szt. Agnieszka Łukaszewska oficer prasowy KPP Brodnica

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama