Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brzozie

środa, 06 marca 2019 r., godz. 14:13  |  Wersja do druku

MALUCH + to program wspierający tworzenie nowych miejsc opieki dla najmłodszych dzieci i dofinansowujący działanie tych już istniejących. Ma on na celu pomoc świeżo upieczonym rodzicom w powrocie do pracy po urlopach związanych z opieką nad niemowlętami. Wśród gmin, które w ramach programu dostały dofinansowanie, znalazła się gmina Brzozie.Program MALUCH + 2019, wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Łączna kwota dofinansowania jaką przeznacza program to 450 mln zł. Cel jaki przyświeca programowi to zwiększenie dostępności terytorialnej i finansowej miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych oraz dziennych opiekunów dla wszystkich dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz wymagających specjalnej opieki, czyli dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Program obejmuje cztery moduły i w zależności od danego z nich kierowany jest do gmin, osób fizycznych, osób prawnych (w tym uczelni) i jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej. W pierwszej kolejności środki są przyznawane jednostkom samorządu terytorialnego.

Nabór ofert do edycji MALUCH + 2019 rozpoczął się 28 listopada i trwał 4 tygodnie. Później wojewodowie w ciągu 4 tygodni mieli obowiązek ocenić oferty i przekazać je do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W ciągu kolejnych 5 tygodni MRPiPS ogłosiło wyniki konkursu. W otwartym konkursie ofert na finansowe wspieranie instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 MALUCH+ 2019 moduł 1a (utworzenie przez jednostki samorządu terytorialnego w 2019 r. w gminach nowych miejsc w instytucjach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 oraz zapewnienie ich funkcjonowania), wpłynęły oferty ze 112 gmin dotyczące 2 781 miejsc opieki, na łączną kwotę 75 945 237,24 zł.

Wśród gmin, które dostały dofinansowanie znalazła się gmina Brzozie, która na utworzenie dwóch oddziałów żłobka w Jajkowie (8 miejsc) i w Brzoziu (8 miejsc) dostała dofinansowanie w wysokości 483 200 zł. Gmina Brzozie jako jedna z nielicznych gmin w Polsce otrzymała równocześnie promesy zarówno z programu MALUCH + jak i SENIOR +.

Wyniki konkursu


reklama

Źródło: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama