Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Osiek

środa, 13 lutego 2019 r., godz. 11:37  |  Wersja do druku

W połowie grudnia 2018 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu przekazano strażakom siedem średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych, zakupionych dzięki wsparciu z RPO. Jeden z nich odebrali strażacy z OSP Strzygi razem z wójtem gminy Osiek. W sobotę, 9 lutego w Strzygach odbyła się uroczystość przekazania oraz poświęcenie nowego samochodu.Samochód zbudowano na podwoziu Volvo SL, wyposażony jest w napęd na obie osie i czterodrzwiową kabinę przystosowaną do przewozu 6 strażaków. W kabinie zainstalowano radiotelefon. Samochód ma wyciągarkę elektryczną o uciągu 8 ton, zbiornik wody ma pojemność 3 tysięcy litrów, a zbiornik środka pianotwórczego 300 litrów. Maksymalna wydajność pompy to 2,9 tysiąca litrów na minutę. Wóz wyposażono też w wysokociśnieniową linię szybkiego natarcia z wężem o długości 60 metrów, maszt oświetleniowy wysuwany pneumatycznie, agregat prądotwórczy, instalację zraszaczową pod kołami, drabinę, narzędzia hydrauliczne i armaturę wodno-pianową. Kosztował 840 tysięcy złotych.

W sobotę, 9 lutego 2019 r. w Strzygach odbyła się uroczystość przekazania oraz poświęcenie nowego samochodu marki Volvo. Przed poświęceniem samochodu o godzinie 11:00 odbyło się walne zebranie sprawozdawcze, poprowadzone przez prezesa Stanisława Zanieckiego. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 13:00 w hali sportowej w Strzygach, gdzie Wójt Gminy Osiek Paweł Chudy dokonał otwarcia uroczystości, a następnie kronikarka jednostki OSP w Strzygach Alina Zielińska przedstawiła rys historyczny działalności jednostki.

Poświęcenia wozu dokonał ks. Jarosław Maciej Jastrzębski. W obchodach wzięli udział zaproszeni goście m.in. poseł na Sejm RP i zarazem prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Brodnicy Zbigniew Sosnowski, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy st. bryg. Waldemar Szrull, prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Osieku Kazimierz Wolfram, przedstawiciele zarządów okolicznych jednostek OSP oraz radni Gminy Osiek.

Oficjalną część uroczystości zakończyły przemówienia gości. Gratulowali oni jednostce nowego samochodu oraz dziękowali za dobrą i ofiarną służbę strażaków ochotników, którzy sprawnie funkcjonują w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Nowy samochód wraz z jego wyposażeniem z pewnością przyczyni się do podwyższenia gotowości operacyjnej, poprawy warunków pracy strażaków i skuteczności w działaniu oraz niesieniu pomocy wszystkim, którzy będą jej potrzebować.


reklama

Źródło: gminaosiek.pl

OSP Strzygi z nowym samochodem/fot. gminaosiek.pl:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama