Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica

wtorek, 05 lutego 2019 r., godz. 07:04  |  Wersja do druku

Od 4 lutego do 29 marca 2019 roku będzie trwała rekrutacja do oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych Gminy Brodnica na rok szkolny 2019/2020. Rodzice dzieci w wieku od trzech do sześciu lat (urodzone w latach 2013-2016) mogą składać do dyrektorów szkół podstawowych w Gortatowie, Gorczenicy i Szabdzie wnioski o przyjęcie ich dzieci do wybranych oddziałów przedszkolnych.Oddziały przedszkolne w Cielętach, Gortatowie, Gorczenicy, Karbowie, Mszanie i Szabdzie oferują 10-godzinną opiekę nad dziećmi w przestronnych i nowocześnie wyposażonych w tablice interaktywne, pomoce dydaktyczne oraz kąciki zabaw salach. Przedszkolaki mają zapewnione również dożywianie. Dziećmi zajmuje się wykwalifikowana kadra kreatywnych nauczycieli, systematycznie podnoszących kwalifikacje. Zapewniona jest opieka logopedyczna oraz pomoc psychologiczno-pedagogiczna. Dla dzieci organizowane są różne imprezy szkolne, wycieczki w ciekawe miejsca oraz wyjazdy na spektakle teatralne.

Gmina szczególnie zachęca rodziców do zapisów w oddziałach przedszkolnych w Cielętach, Karbowie i Gortatowie, gdzie w ubiegłym roku, korzystając ze środków unijnych utworzono łącznie 75 nowych miejsc dla dzieci w trzech oddziałach przedszkolnych. Od 1 września 2019 roku w oddziałach przedszkolnych w Cielętach, Gortatowie i Karbowie będą prowadzone dodatkowe zajęcia dla dzieci, finansowane z pozyskanych przez Gminę środków z Europejskiego Funduszu Społecznego na projekt pn. "Poprawa jakości edukacji przedszkolnej w Gminie Brodnica". Uzyskana na ten projekt dotacja (88 740 zł) przeznaczona jest na doposażenie przedszkoli w materiały pomocnicze i dydaktyczne do prowadzenia zajęć, szkolenia dla nauczycieli ukierunkowane na rozwój dzieci, rozwijanie ich zainteresowań, a przede wszystkim na prowadzenie dodatkowych zajęć z dziećmi - rytmiki z zajęciami muzycznymi, logopedii, gimnastyki korekcyjnej i zajęć korekcyjno-kompensacyjnych. Zajęcia te będą bezpłatne.

Szczegółowe informacje na temat naborów można znaleźć na stronie internetowej (www.brodnica.ug.gov.pl) oraz na stronach internetowych szkół.

Terminy rekrutacji


reklama

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

Gorczenica:
Szabda:
Gortatowo:
Cielęta:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama