Zaloguj się | Rejestracja

Festyn Barwy Jesieni w Janówku

niedziela, 07 października 2018 r., godz. 15:41  |  Wersja do druku

W niedzielę, 7 października w Janówku po raz czwarty odbył się się festyn "Barwy Jesieni". Przygotowano wiele atrakcji, z których na szczególną uwagę zasługiwały wyścigi ciągników i wspólna biesiada. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, publiczność również, bo dawno nie zanotowano takiej frekwencji.Sołectwo Janówko ma patent na sukces. Dzięki prężnej organizatorce - Małgorzacie Smoczyńskiej, która jest sołtysem Janówka, po raz czwarty odbył się festyn "Barwy Jesieni". Jedną z atrakcji były wyścigi ciągników, w których zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody.

Pogoda była łaskawa, mieszkańcy i goście przybyli liczną grupą, nie było więc możliwości, żeby festyn się nie udał. Organizatorzy - sołtys Małgorzata Smoczyńska i rada sołecka, OSP, KGW w Janówku, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej "Po Drodze" i mieszkańcy przygotowali wiele atrakcji dla uczestników festynu. Na dorosłych czekały stoiska z gastronomią, stoiska handlowe, miasteczko medyczne i wyścigi ciągników. Dzieciom zapewniono mini-quady, choppery, animatorów i dmuchane zamki. Było dużo śmiechu i radości, a także liczne nagrody.

Gwoździem programu są od kilku lat wyścigi ciągników, które podzielono na dwie kategorie do 80 KM i powyżej 80 KM. W tym roku startowało 13 ciągników z powiatu brodnickiego i nowomiejskiego, które brały udział w różnych konkurencjach. Niezwykle widowiskowe zawody zgromadziły liczną rzeszę dopingujących je kibiców i nie przeszkadzały w tym tumany kurzu unoszącego się nad zawodnikami.

Sołtys sołectwa Janówko Małgorzata Smoczyńska - główna sprawczyni całej imprezy podsumowując imprezę powiedziała: - Staramy się bardzo, by promować i wieś i gminę. Zrodził się pomysł, żeby zorganizować wyścigi ciągników i tym przyciągnąć publiczność i mieszkańców. To znakomita okazja do integracji mieszkańców naszej gminy, ale nie tylko. Z roku na rok atrakcji nam przybywa, w tym roku udało nam się zaprosić Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy i Nadleśnictwo Brodnica. Przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Brodnicy zaprosiliśmy panie z Zakładu Opieki Zdrowotnej w Brodnicy i mamy miasteczko medyczne. Mamy przedstawicieli Get In Banku, jest też coś dla ciała - bigos, grochówka, mięsko z grilla, kiełbaski. Nasze panie z Koła Gospodyń Wiejskich częstują ciastem i kawą. Dla najmłodszych są animacje, quady, choppery i zjeżdżalnie. Każdy znajdzie coś dla siebie. Chodziło nam o to, żeby w festyn włączyć dzieci i całe rodziny. Jest to okazja, żeby wyjść z domu, porozmawiać i przy okazji sprawdzić swoje umiejętności kierowania ciągnikiem. Mamy sporo sponsorów, cieszymy się z tego bardzo. Są to: Gmina Brzozie, Powiat Brodnicki, Automobilklub Toruński i pan Jan Balcerak, firma Kalchem Waldemara Kalisza z Wielkiego Głęboczka, firma Agrobis Aldona Prusak z Brzozia, sklep Groszek Adam i Justyna Niezgorscy z Brzozia, sklep z częściami Artrol Grabowski z Brzozia, sklep z częściami Janusz Dombżalski z Brzozia, restauracja Cykada z Jajkowa, Przychodnia Weterynaryjna Adam Chyliński z Brodnicy, Agromex z Kurzętnika, El-vat Andrzej Wiśniewski Nawra, Koło Gospodyń Wiejskich w Janówku, OSP Janówko, Jolanta i Marek Saganowscy, Radosław Fiszer i Tomasz Warmiński. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy.

Tegoroczna impreza pokazała, że tego typu spotkania w sąsiedzkim i rodzinnym gronie są bardzo potrzebne. Sądząc po ilości przybyłych, rozwija się ona z roku na rok w tempie błyskawicznym. Z pewnością wpisała się już do kalendarza gminnych wydarzeń i w przyszłym roku będzie jej kontynuacja.

Partnerem wydarzenia jest m.in. Powiat Brodnicki, który ufundował puchary dla zwycięzców oraz wspomógł przy organizacji miasteczka medycznego. Imprezie także partneruje Gmina Brzozie oraz Automobilklub Toruński.

Jest nam też miło poinformować, że portal PowiatBrodnicki.pl otrzymał z rąk sołtys Małgorzaty Smoczyńskiej pamiątkowy medal - w podziękowaniu za współpracę i promocję wsi Janówko.


reklama

Wyniki wyścigu ciągników:

SLALOM

do 80 KM

1 miejsce Jarosław Gruźlewski - Brzozie
II miejsce Stanisław Szczawiński - Brzozie
III miejsce Jan Fanzloch - Sumin, gm.Osiek

pow. 80 KM

I miejsce Jan Domżalski - Radoszki, gm.Bartniczka
II miejsce Marcin Goszka - Bratuszewo, gm.Kurzętnik
III miejsce Paweł Szczawiński - Brzozie


WYŚCIGI RÓWNOLEGŁE (1/4 MILI)

do 80 KM

I miejsce Jan Fanzloch - Sumin, gm.Osiek
II miejsce Dawid Lewandowski - Nowe Grodziczno, gm. Grodziczno
III miejsce Stanisław Szczawiński - Brzozie

pow. 80 KM

I miejsce Paweł Sczawiński - Brzozie
II miejsce Adam Dembek - Bratuszewo, gm. Kurzętnik
III miejsce Marcin Goszka - Bratuszewo, gm. Kurzętnik

KATEGORIA SPRAWNOŚCIOWA - COFANIE Z PRZYCZEPĄ

W tej kategorii nagrodzony został zawodnik z najlepszym czasem: Jan Domżalski - Radoszki, gm. Bartniczka.


Festyn Barwy Jesieni:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama