Zaloguj się | Rejestracja

Zawody o Złotą Kielnię w CKZiU w Brodnicy

środa, 03 października 2018 r., godz. 07:45  |  Wersja do druku

W hali Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy przy ul. Karbowskiej odbył się konkurs "O Złotą Kielnię Dyrektora CKZiU". Okazją do zorganizowania konkursu był Dzień Budowlańca, który jest obchodzony 25 września.Konkurs w dniu 27 września zorganizowali: dyrektor CKZiU Jacek Gniadkowski oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych – Anna Radaszewska, Natalia Olszewska i Małgorzata Gmińska. O "Złotą Kielnię" walczyły dwie drużyny z Technikum Budownictwa w Brodnicy - "Młodziaki" i "Starszaki" oraz zaproszeni goście - dwie drużyny z Zespołu Szkół Technicznych w Toruniu (Szkoła Branżowa i Technikum), drużyna z Zespołu Szkół im. Króla Władysława Jagiełły w Lidzbarku.

Zmagania konkursowe poprzedziła część teoretyczna, czyli Akademia murowania Ytong Silka – pokaz technologii wznoszenia budynków poprowadzony przez Grzegorza Olszewskiego z firmy Xella Polska. Konkurs rozpoczęły konkurencje zręcznościowe. Ośmioosobowe drużyny rywalizowały między innymi w podawaniu cegieł na czas, układaniu drewnianych klocków, wożeniu się nawzajem taczką, piciu napojów gazowanych i biegach slalomowych. Zadania sprawdzały z przymrużeniem oka umiejętności przyszłych budowlańców.

Druga część konkursu - teoretyczna - wymagała od zespołów wiedzy. Poszczególne drużyny losowały pytania związane z tematyką ogólnobudowlaną. Oczekiwania na wyniki konkursu wypełnił pokaz tynkowania ścian poprowadzony przez Bartosza Polaczyka z firmy Kreisel Technika Budowlana.

"Złotą Kielnię Dyrektora CKZiU" wywalczyła drużyna z Zespołu Szkół im. Króla Władysława Jagiełły w Lidzbarku. Dwie kolejne kielnie pozostały u gospodarzy. Srebrną Kielnię wywalczyły "Starszaki", a Brązową Kielnię - "Młodziaki" z Technikum Budownictwa w Brodnicy. Kielnie dla zwycięskich klas zostały wykonane w warsztatach szkoleniowych CKZiU.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi: starosta brodnicki Piotr Boiński, przedstawiciel firmy Kreisel Technika Budowlana Bartosz Polaczyk oraz Grzegorz Olszewski z firmy Xella Polska. Impreza dostarczyła uczestnikom wielu wrażeń i była wspaniałym sposobem integracji klas.

Barbara Stefańska

reklama

Źródło: Barbara Stefańska

Rywalizacja o Złotą Kielnię/fot. nadesłane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama