Zaloguj się | Rejestracja

Sztafeta "Razem do Trójstyku"

wtorek, 02 października 2018 r., godz. 09:30  |  Wersja do druku

W pierwszą sobotę jesieni 29 września, przy symbolicznym głazie na Trójstyku, czyli miejscu styku trzech województw: kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego, spotkali się ich mieszkańcy, aby obcować z bogactwem środowiska naturalnego, jak również nawiązać nowe kontakty i relacje towarzyskie.Sztafeta "Razem do Trójstyku" wpisuje się w ogólnopolską akcję pod nazwą "Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna", która zachęca do wspólnego wędrowania i poznawania walorów krajoznawczych.

Uczestnicy rajdu, w grupach pieszych i rowerowych, wyruszają z Górzna (woj. kujawsko-pomorskie), Lidzbarka (woj. warmińsko-mazurskie) oraz Lubowidza i Żuromina (woj. mazowieckie), aby spotkać się przy symbolicznym głazie w miejscu styku trzech województw. "Trójstyk" leży na terenie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego i gwarantuje możliwość podziwiania niepowtarzalnego piękna przyrody. Spotkanie jest również okazją do nawiązania nowych kontaktów i relacji na gruncie zawodowym i towarzyskim.

W sobotę, 29 września pogoda zachęciła do marszów w lesie i rowerowych rajdów, nic więc dziwnego, że na Trójstyku frekwencja dopisała. Mieszkańcy trzech województw pieszo, rowerami, z kijkami Nordic Walking, samochodami i autobusami tłumnie stawili się na integracyjne spotkanie. Oprócz nich były też władze samorządowe z trzech województw, a wśród nich przedstawiciel naszego powiatu Burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki.

Było uroczyście, a jesienne słońce zachęcało do spędzenia tego dnia na świeżym powietrzu. Po spotkaniu przy głazie, wszyscy uczestnicy oraz zaproszeni goście udali się do Gościńca Myśliwskiego w Konopatach, gdzie corocznie odbywa się piknik integracyjny ze wspólnym grillowaniem oraz zabawami i konkursami. Czas płynął leniwie, spotkanie przy grillu przeciągało się i żal było się rozstać.

Celem tej inicjatywy jest integracja miłośników leśnych wędrówek z trzech powiatów należących do trzech województw. Organizatorami spotkania byli: Gminny Ośrodek Kultury w Górznie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku, Urząd Lidzbarka, Miasto i Gmina Górzno, Gmina Lubowidz, Nadleśnictwo Lidzbark, Nadleśnictwo Brodnica, Grupa Górzno Biega, Powiat Brodnicki, Powiat Żuromiński, Powiat Działdowski, Zespół Szkól w Górznie, Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Górzno,


reklama

Sztafeta "Razem do Trójstyku":


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama