Zaloguj się | Rejestracja

Oddanie budynku Ratownictwa Medycznego w Brodnicy

wtorek, 28 sierpnia 2018 r., godz. 16:20  |  Wersja do druku

We wtorek, 28 sierpnia na terenie brodnickiego szpitala odbyła się uroczystość oddania budynku Ratownictwa Medycznego. Cała wartość projektu, w skład którego wchodzi także dokonana już modernizacja SOR oraz zakup sprzętu medycznego na potrzeby SOR, to ponad pięć milionów dwieście sześćdziesiąt tysięcy złotych.Inwestycja realizowana jest w ramach ministerialnego projektu "Wsparcie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w ZOZ Brodnica w celu dostosowania do obowiązujących wymogów, realizowane w ramach przebudowy, rozbudowy, nadbudowy, istniejących obiektów ZOZ w Brodnicy".

W zmodernizowanym budynku znajdą się przede wszystkim w wysokim standardzie pomieszczania socjalne dla ratowników medycznych, łazienki, kuchnia, jadalnia i świetlica z tv. Zaplanowano oddzielne przebieralnie z prysznicami dla mężczyzn i kobiet. W budynku znajduje się także sala szkoleniowo-dydaktyczna oraz apteka z lekami, którymi dysponują ratownicy podczas swoich działań.

Nowością jest pięć przelotowych garaży dla karetek z jednym stanowiskiem dekontaminacyjnym. W nich stacjonować będzie m.in. zakupiona niedawno nowa karetka oraz kolejna, która zostanie zakupiona we wrześniu dzięki środkom od wojewody. Oprócz tego znajdą się tam karetki transportowe. W ciągu doby dyżur w budynku pełnią dwa dwuosobowe zespoły ratowników karetek systemowych, oraz dwuosobowy zespół karetki transportowej. Dodatkowo na stałe pełni także dyżur karetka w Górznie.

Budynek został także ocieplony, wymieniono stolarkę okienną. Zewnętrzna architektura oraz kolorystyka elewacji dopasowana została do wyglądu głównego budynku szpitala i tworzy wspólny jednolity kompleks. Wykonawcą jest brodnicka firma Westerbud. Koszt inwestycji to prawie dwa miliony trzysta tysięcy złotych, w tym dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia to 85% tej sumy. 15% wkładu własnego pochodzi ze środków wypracowanych przez szpital.

W trakcie uroczystości oddania do użytku budynku Ratownictwa Medycznego dyrektor brodnickiego szpitala Dariusz Szczepański powiedział:

- To była druga duża inwestycja w tym roku, którą prowadziliśmy, pierwsza przypomnę, to był system ogrzewania szpitalnego, który zupełnie zmodernizowaliśmy. Jak Państwo pamiętacie, był stary budynek szpitalny pobudowany w latach osiemdziesiątych o powierzchni 590 metrów. Nie spełniał on wymogów sanitarnych, mieliśmy warunkowe zgody na użytkowanie do końca grudnia zeszłego roku, w związku z tym inwestycja była niezbędna. Udało nam się nie tylko zmodernizować budynek, ale także postawić nowe pomieszczenia, w sumie mamy ponad 200 metrów nowej powierzchni, gdzie będziemy przetrzymywali sprzęt i aparaturę medyczną. To niezwykle ważne, że będzie to w dobrych warunkach, ponieważ medykamenty, które są podawane przez ratowników medycznych muszą mieć odpowiednią temperaturę. Jak Państwo widzicie jest pięć stanowisk dla pojazdów i jedno stanowisko dekontaminacyjne. Wszystko mamy w jednym miejscu.

W uroczystości w Brodnicy uczestniczyli między innymi: dyrektor szpitala Dariusz Szczepański, poseł na Sejm Zbigniew Sosnowski, przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober, przewodniczący Rady Powiatu Roman Pytlasiński, starosta brodnicki Piotr Boiński, wicestarosta brodnicki Mariusz Klonowski, radni Powiatu Brodnickiego, pracownicy szpitala.


reklama

Oddanie budynku Ratownictwa Medycznego:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama