Zaloguj się | Rejestracja

Miasto i Gmina Górzno

czwartek, 21 czerwca 2018 r., godz. 18:31  |  Wersja do druku

W dniu 20 czerwca 2018 roku odbyła się uroczystość zaprzysiężenia sztandaru Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Górznie. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża św. w Górznie, w trakcie której sztandar poświęcono. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, a wśród nich Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty Maria Mazurkiewicz.Dyrektor szkoły Anna Mówińska rozpoczynając uroczystość w szkole powiedziała:
- To kolejny krok w dziele tworzenia ceremoniału szkoły. Kolejny, ponieważ szkoła posiada już sztandar, który został jej nadany wraz nadaniem imienia Komisji Edukacji Narodowej w dniu14 października 1973 roku. Była to wówczas Zbiorcza Szkoła Gminna. Uczestniczyłam w tej ważnej uroczystości jako uczennica szóstej klasy szkoły podstawowej. Dzisiaj, po 45 latach mam zaszczyt kierować szkołą, która jest nie tylko budynkiem, ale także miejscem, w którym przebywają ludzie z nim związani - wspaniali nauczyciele i wychowawcy, uczniowie którzy godnie reprezentują szkołę na zewnątrz, na których zawsze można liczyć oraz niezastąpieni rodzice służący radą i pomocą w każdej sytuacji. To właśnie dzięki staraniom rodziców, uczniów i nauczycieli, przy ogromnym wsparciu i życzliwości osób prywatnych i instytucji, udało się nam pozyskać fundusze na nowy sztandar - sztandar aktualny od dzisiaj. Chciałabym też pożegnać stary sztandar, z nieaktualna już nazwą - Zbiorcza Szkoła Gminna w Górznie. Trafi on na zasłużony odpoczynek na honorowym miejscu w naszej szkole, wpisując się w jej historię i tradycję.

Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty Maria Mazurkiewicz w swoim wystąpieniu życzyła uczniom, żeby sztandar - symbol szkoły przypominał im o wartościach, jakich uczyła i uczy szkoła, nie tylko kiedy jest się uczniem, ale również wtedy, gdy wkracza się w dorosłe życie. Wręczyła również dyrektor szkoły książki do biblioteki szkolnej.

Burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki złożył serdeczne gratulacje dla całej społeczności Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Górznie z okazji zaprzysiężenia sztandaru wspominając, że nadanie i poświęcenie sztandaru jest szczególnym uhonorowaniem szkoły oraz docenieniem trudnej i odpowiedzialnej pracy jej pracowników oraz stanowi również dowód wzorowych postaw jej uczniów.

Fundatorami sztandaru są: Burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki, ksiądz kanonik Stefan Maliszewski, Samorząd Mieszkańców Miasta Górzno, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Górznie, pracownicy Zespołu Szkół w Górznie oraz uczniowie Zespołu Szkół w Górznie.

Sponsorzy: Jan i Jeremi Jaranowscy, Bank Spółdzielczy w Brodnicy, Sylwester Barański, Monika Buchalska, Anna Drozdowska, GOTEC Polska, Firma Handlowo-Usługowa Tadeusz Brzeziński, firma Kowalk, Neo-System, Rem-Soft, Unifreeze, Barbara Gibutowska, Bogusław Jarzynka, Genowefa Kępczyńska, Anna Kinicka, Piotr Kinicki, Dariusz Kowalski, Barbara Krawczyńska, Jarosław Krysiński, Bernadetta Kwela, Justyna Łubińska, Janusz Marulski, "Pod lipami" Stanisława Tylicka, Wojciech Pokorski, poseł na Sejm Paweł Szramka, poseł na Sejm Zbigniew Sosnowski, Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna "Nowe Pole", Franciszek Rupiński, Marek Rytka, Andrzej Świedziński, Jan Wierzbowski.

reklama

Uroczystość zaprzysiężenia sztandaru:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama