Zaloguj się | Rejestracja

Miasto i Gmina Górzno

czwartek, 07 czerwca 2018 r., godz. 12:39  |  Wersja do druku

W środę, 6 czerwca przedszkolaki z terenu miasta i gminy Górzno spotkały się w GOK-u na XXI Gminnym Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej. Było wesoło i donośnie, a przedszkolaki pokazały, że potrafią się odnaleźć na dużej scenie.W środę, 6 czerwca o godzinie 13:00 na deskach sceny Gminnego Ośrodka Kultury w Górznie spotkały się przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych z Górzna, Gołkowa i Miesiączkowa na XXI Gminnym Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej. Sala zapełniła się po brzegi, oprócz wykonawców były również rodziny i znajomi maluchów.

Na scenie zaprezentowało się 27 przedszkolaków, które wykonały po jednej piosence z podkładem muzycznym. Poziom był wysoki, maluchy prezentowały się okazale i wcale nie było po nich widać tremy. Podobnie jak w latach ubiegłych publiczność głosowała na małego artystę, który według jej uznania najlepiej wykonał swój utwór.

Nad całością czuwał dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Krzysztof Magdziak, który powiedział nam: - Dzisiejszy XXI Gminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej zgromadził całe rodziny. Na widowni mamy ponad setkę gości i około 30 wykonawców w wieku od 4 do 7 lat. Usłyszymy przeróżne hity "Laleczkę z saskiej porcelany", "Zuzię lalkę niedużą", "Ogrodniczkę" czy "Puszka okruszka". Nagrody otrzyma każde dziecko, za to że się odważyło i wyszło na scenę. Dzieci śpiewają samodzielnie, z podkładem melodycznym. Główną nagrodą jest nagroda publiczności i każdy może zagłosować na swojego faworyta. Impreza ma ogromną tradycję, bo przecież to już dwadzieścia jeden lat kontynuacji. W zeszłorocznej, jubileuszowej edycji mieliśmy dodatkową atrakcję. Było to wirtualne spotkanie z przedszkolakami sprzed 20 lat, które teraz jako osoby dorosłe opowiadały o swoim życiu i życzyły powodzenia tegorocznym artystom.

Przedszkolaki były nadzwyczaj spokojne i pełne artystycznej pasji, za to rodziny reagowały żywiołowo, nagradzając małych wykonawców gromkimi brawami. Nagrodę publiczności wyśpiewał Jakub Płocharski piosenką "Lisek łakomczuszek".

Przegląd nie miał charakteru konkursu, każdy z jego uczestników otrzymał podarunek i opuścił GOK z zadowoloną miną. Następny... już za rok.

LISTA UCZESTNIKÓW

1. Aleksandrowicz Dagmara – Dobrze z tatą iść
2. Andrzejewska Anna – Smoko loko
3. Bartkowski Kacper – Jestem sobie przedszkolaczek
4. Blinkiewicz Jagoda – Pani wiosna
5. Borkowski Michał – Jesteś mamo skarbem mym
6. Dreszer Lena – Ogórek, ogórek wąsaty
7. Filipska Julia – Idzie wiosna polną drogą
8. Jakubowska Jagoda – Puszek okruszek.
9. Jankowska Wiktoria – Laleczka z saskiej porcelany
10. Kadłubowska Julia – Ogrodniczka
11. Kadłubowska Zuzanna – Ogrodniczka
12. Kolk Zuzanna – Była sobie żabka mała
13. Kościkiewicz Wojtek – Nieznajomy
14. Lichnerowicz Maja – Zuzia lalka nieduża
15. Lisiński Oliwier – Dziękuję Ci mamo dziękuję Ci tato
16. Płocharski Jakub – Lisek łakomczuszek
17. Pobłocki Nikodem – Stokrotka
18. Przybyłowski Szymon – Pali się
19. Roszczyk Julia – Ziemia zielona wyspa
20. Solis Jowita – Malowany wózek
21. Sosnowska Amelia – Była sobie żabka mała
22. Sosnowski Kamil – Dżungla
23. Szymańska Wiktoria – Bo w przedszkolu
24.Wojnacka Zofia – Życzenia dla mamy
25. Wulczyńska Emilia – Maszeruje wiosna
26. Zaleśkiewicz Filip – Ogrodniczka
27. Szewczuk Ksawery – Wymaluję na laurce


reklama

Źródło: GOK Górzno

XXI Przegląd Piosenki Przedszkolnej Górzno 2018:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama