Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Osiek

piątek, 25 maja 2018 r., godz. 12:25  |  Wersja do druku

W dniu 15 maja osiem par małżeńskich z terenu gminy Osiek świętowało Złote Gody i otrzymało z rąk wójta Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Medal stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim.W dniu 15 maja w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Osieku odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wójt Gminy Osiek Kazimierz Wolfram serdecznie wyraził swój szacunek i podziw dla wytrwałości i niezłomności wszystkich par małżeńskich, które pomimo wielu przeciwności losu doczekały tak wielkiego jubileuszu. W takich związkach niezbędne są miłość, wzajemny szacunek i pogoda ducha.

Medale stanowiące nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim, w imieniu Prezydenta RP, wręczył wójt Kazimierz Wolfram w asyście sekretarza Gminy Osiek Andrzeja Gutkowskiego, skarbnika Gminy Ewy Mańka oraz kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Doroty Kopczyńskiej następującym parom:
  • Stanisławie i Janowi Dresnerom z Sumówka
  • Krystynie i Eugeniuszowi Gościńskim z Kretek Małych
  • Stanisławie i Stanisławowi Koprowskim z Szynkowizny
  • Helenie i Stanisławowi Kowalskim ze Strzyg
  • Jadwidze i Stefanowi Rojkom z Osieka
  • Teresie i Zygmuntowi Rupińskim z Tadajewa
  • Teresie i Eugeniuszowi Rydzyńskim z Łapinoża
  • Mariannie i Józefowi Zaborowskim z Wrzeszewa

Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Nie zabrakło gratulacji, pamiątkowych zdjęć, dyplomów i upominków, serdecznych życzeń oraz tradycyjnej lampki szampana.


reklama

A jak wygląda procedura przyznawania medali? Jubilaci często są w podeszłym wieku i wielu z nich nie wie, że aby otrzymać odznaczenie, muszą sami zgłosić swój jubileusz. Z wnioskiem o nadanie medali przez prezydenta RP i legitymacji za długoletnie pożycie małżeńskie mogą wystąpić zarówno sami jubilaci, jak i dzieci, wnuki, a nawet przyjaciele pary. Zgłoszenia przyjmowane są osobiście lub drogą pocztową w stosownym urzędzie stanu cywilnego.

Wnioski o nadanie odznaczenia wysyłane są z USC do biura wojewody, a potem kierowane do biura prezydenta RP. Gdy list z gratulacjami zostanie podpisany przez głowę państwa, wtedy urząd stanu cywilnego zawiadamia jubilatów i prosi o informację, gdzie uroczystość ma się odbyć. Na medale i legitymacje czeka się ok. 6-7 miesięcy.

Źródło: gminaosiek.pl

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama