Zaloguj się | Rejestracja

Różyczkowanie w CKZiU w Brodnicy

niedziela, 06 maja 2018 r., godz. 19:13  |  Wersja do druku

W dniu 27 kwietnia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy odbyła się tradycyjna uroczystość różyczkowania absolwentów – Technikum w Brodnicy, Technikum im. Zesłańców Sybiru oraz Liceum dla Dorosłych.Uroczystość, która odbyła się w hali sportowej OSiR-u, zgromadziła wielu gości. Wśród nich znaleźli się między innymi: posłowie na Sejm RP Zbigniew Sosnowski i Paweł Szramka, kujawsko-pomorski wicekurator Oświaty Maria Mazurkiewicz, starosta brodnicki Piotr Boiński, wicestarosta brodnicki Mariusz Klonowski, przewodniczący Rady Powiatu Roman Pytlasiński, przewodniczący Rady Miasta Roman Pawlak wójt gminy Brodnica Edward Łukaszewski, radni miasta i powiatu, przedstawiciele partnerskich wyższych uczelni, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów, lokalni pracodawcy oraz rodziny i znajomi absolwentów.

Dyrektor CKZiU Jacek Gniadkowski odczytał uchwałę rady pedagogicznej o ukończeniu szkoły przez absolwentów technikum oraz liceum dla dorosłych, natomiast listy uczniów i słuchaczy poszczególnych klas – zgodnie ze szkolną tradycją odczytywali wychowawcy:
 • klasa IV Techniku Ekonomiczne – Diana Zabłotna
 • klasa IV Technikum Logistyczne – Anna Romanowska
 • klasa IV Technikum Budownictwa – Magdalena Chachulska
 • klasa IV Technikum Mechatroniczno-Logistyczne – Sławomir Krawulski
 • klasa IV Technikum Informatyczne – Alicja Rumińska
 • klasa IV Technikum Mechatroniczno-Handlowe – Małgorzata Wróblewska
 • klasa IV a Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych – Hanna Jarzynka
 • klasa IV b Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz IV Technikum Hotelarskie – Katarzyna Michalska
 • klas IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych – Beata Jakubowska
 • klasa IV Technikum Rolnicze i Technikum Architektury Krajobrazu – Ewelina Teska
 • klasa III a Liceum dla Dorosłych – Dorota Wojnowska
 • klasa III b Liceum dla Dorosłych – Weronika Gurzyńska-Rędzikowska
 • klasa III c Liceum dla Dorosłych – Justyna Kaniecka

Trzecioklasiści przypięli starszym koleżankom i kolegom różyczki - brodnicki symbol ukończenia szkoły, a w zamian otrzymali po czekoladzie, którą zgodnie z tradycją trzeba zjeść jeszcze tego samego dnia. Główną częścią uroczystości było wręczenie nagród wyróżniającym się absolwentom. Lista nagrodzonych w różnych dziedzinach obejmuje 183 pozycje, rekordziście odbierali od trzech do nawet pięciu nagród.

Za bardzo dobre wyniki w nauce świadectwa z wyróżnieniem z rąk wicekurator oświaty oraz dyrektora CKZiU odebrali: Joanna Wasik – średnia ocen 5,31, Dominika Badaczewska – 5,21, Magdalena Kroplewska – 5,15, Paweł Leśniewski – 5,15, Aleksandra Wioleta Dąbrowska – 5,03, Magdalena Frass – 5,03, Grażyna Krzyżanowska – 4,96, Monika Lejpamer – 4,96, Rafał Mikulicz – 4,96, Oliwia Kamińska – 4,94, Agata Mielnik – 9,93, Joanna Zdrojewska – 4,93, Anna Krajnik – 4,92, Patrycja Małgorzata Lubczyńska – 8,86, Marcin Malinowski – 4,84, Joanna Krajnik – 4,83, Klaudia Kiczińska – 4,81, Klaudia Sochacka – 4,81, Justyna Chadała – 4,81, Karolina Gąsiorowska – 4,79, Bartłomiej Lewicki – 4,79, Klaudia Małgorzata Wójcik – 4,77, Iwona Szymańska – 4,76, Anna Szynkowska – 4,75, Klaudia Gniewek – 4,75, Tomasz Mikołajczyk – 4,75.

Wśród słuchaczy Liceum dla Dorosłych najlepsze wyniki uzyskali: Danuta Wójcik – 5,0, Agnieszka Gogol – 4,73, Andrzej Wierzchołowski - 4,73, Anna Krasuska – 4,73, Andżelika Wojciechowska – 4,64, Marzena Grajkowska – 4,64, Małgorzata Jonowska-Warachowska -4,64.

Wyróżnienie dla laureata na szczeblu centralnym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych oraz I miejsce w II etapie ogólnopolskiego konkursu INDEKS DLA ROLNIKA otrzymał Bartłomiej Lewicki.

Poza tym 43 osoby otrzymały pamiątkowe medale za reprezentowanie szkoły podczas zawodów sportowych. Liczna grupa absolwentów została nagrodzona za różnorodną pracę na rzecz szkoły: pracę w Samorządzie Uczniowskim, w Szkolnym Kole Fotograficznym, Szkolnym Kole PCK, udział w uroczystościach szkolnych, honorowe krwiodawstwo, za pracę artystyczną i działalność charytatywną. Nagrodzono też najlepszych "zawodowców", czyli uczniów z najlepszymi wynikami z przedmiotów zawodowych oraz uczniów i słuchaczy ze stuprocentową frekwencją.

Fundatorami nagród byli między innymi: posłowie na Sejm RP, Paweł Szramka i Zbigniew Sosnowski, przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober, starosta brodnicki Piotr Boiński, przewodniczący Rady Powiatu, Roman Pytlasiński, burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz, wójt gminy Brodnica Edward Łukaszewski, przewodnicząca Rady Gminy Violeta Sternicka-Twarogowska, przewodniczący Rady Miasta Roman Pawlak, firma Vorwerk Autotec Polska, Bank Spółdzielczy w Brodnicy, firma Lama, dziekan Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Wytwórnia Opakowań Kartonowych, K. Skiba ("Bosman"), firma Behrend, prezydent Kujawsko-Pomorskiego Związku Hodowców Bydła, firma KOM- BUD, ZNP oraz Rada Rodziców CKZiU.

W imieniu Rady Pedagogicznej absolwentów pożegnał dyrektor CKZiU Jacek Gniadkowski. Życzył im sukcesów podczas zbliżających się egzaminów i w całym dorosłym życiu. Starszych kolegów pożegnali również trzecioklasiści. W ich imieniu przemawiała Patrycja Domżalska.

W imieniu absolwentów głos zabrał Paweł Leśniewski, który podziękowała dyrekcji, nauczycielom i rodzicom za trud nauczania i wychowania, a młodszym koleżankom i kolegom za atmosferę koleżeństwa i przyjaźni w szkole. Imprezę poprowadzili nauczyciele CKZiU – Marzena Janiszewska i Arkadiusz Nagórski.

Podczas uroczystości różyczkowania Bartłomiej Lewicki odebrał świadectwo z wyróżnieniem i nagrodę za wysoką średnią ocen, a także nagrodę specjalną za osiągnięcia w konkursach. Bartłomiej, uczeń klasy IV Technikum Rolniczego z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy, zajął III miejsce w finale IV Ogólnopolskiego Konkursu "Indeks dla Rolnika". Konkurs odbył się w kwietniu br. na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.

Finał poprzedzały eliminacje, w wyniku których do finału zakwalifikowało się 19 najlepszych uczniów szkół rolniczych z całej Polski. Zadanie uczestników polegało na wcześniejszym przygotowaniu prezentacji na temat "Soja – walory i zagrożenia w produkcji roślinnej i zwierzęcej", a następnie przedstawieniu jej przed komisją konkursową i odpowiedzi na pytania jurorów.

Bartłomiej Lewicki zajął III miejsce, uzyskał tytuł laureata konkursu "Indeks dla Rolnika", otrzymał indeks na wyższą uczelnię i inne cenne nagrody. Jest również zwolniony z części egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Warto przypomnieć, że Bartłomiej został laureatem konkursu "Indeks dla Rolnika" po raz trzeci: III miejsce w roku 2016, II miejsce w roku 2017. Jest też laureatem Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Tak więc jego sukces nie jest przypadkiem, świadczy o dużej wiedzy i świetnym przygotowaniu do zawodu. W maju przystępuje do egzaminów maturalnych, które oczywiście musi zdać, bo dzięki sukcesom w konkursach udało mu się zgromadzić cztery indeksy na wyższe uczelnie – z jednego z nich na pewno skorzysta.

Opiekunką "ucznia na medal" jest nauczyciel przedmiotów zawodowych Anna Rumińska.

reklama

Źródło: Barbara Stefańska

Różyczkowanie w CKZiU/fot. nadesłane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama