Zaloguj się | Rejestracja

Górzno

piątek, 13 kwietnia 2018 r., godz. 12:34  |  Wersja do druku

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Górznie odbyła się uroczystość wręczenia trzem parom medali przyznanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego. Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie ustanowiono jako nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim.Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Niezwykłe są też Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, którymi Prezydent RP odznacza pary.

Przeżycie wspólnie tylu lat świadczy o miłości, wzajemnym szacunku i zrozumieniu. To czas codziennych spraw, ważnych wydarzeń, czas przeżyć radosnych i smutnych chwil, wyrzeczeń i wielu kompromisów, które umacniają więzi. Trzy pary małżeńskie z terenu miasta i gminy Górzno świętowały w czwartek, 12 kwietnia Złote Gody, czyli okrągły jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego. Z tej okazji odbyło się uroczyste spotkanie z dostojnymi Jubilatami, wśród których znaleźli się Państwo:
  • Jadwiga i Edward Witkowscy
  • Halina i Ryszard Brześkiewicz
  • Alicja i Zygmunt Szamrei

Uroczystego aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki w towarzystwie Przewodniczącego Rady Miejskiej Jacka Rucińskiego.

- Złote Gody to jubileusz obchodzony w naszej polskiej tradycji szczególnie uroczyście. Nie każdemu taki jubileusz jest dany. To jubileusz, za sprawą którego patrzymy na Was z podziwem i chylimy z szacunkiem przed Wami głowy. Państwa obecność tutaj dowodzi, że dochowaliście, wbrew wszelkim przeciwnościom, przysięgi małżeńskiej. Bo przecież miłość jest dawaniem, a nie braniem, budowaniem, nie niszczeniem, zaufaniem, a nie zwodzeniem. Miłość jest cierpliwym znoszeniem i wiernym dzieleniem każdego sukcesu, smutku czy porażki - powiedział w swoim przemówieniu burmistrz.

Jubilatom wręczono odznaczenia, pamiątkowe dyplomy, upominki oraz kwiaty. Nie zabrakło również tortu oraz symbolicznego toastu. Po oficjalnej ceremonii Jubilatów zaproszono na wspólny poczęstunek. Były również dyplomy gratulacyjne, kwiaty, wspólne zdjęcia, rozmowy i wspomnienia w miłej atmosferze. W towarzystwie Jubilatów prawdziwe okazały się słowa, że "prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile lecz po czasie jej trwania" i wcale nie traci ona blasku wraz z upływem czasu.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie ustanowiono jako nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Został ustanowiony ustawą z dnia 17 lutego 1960 o orderach i odznaczeniach, a włączony do obecnego systemu odznaczeń państwowych ustawą z 16 października 1992 o orderach i odznaczeniach.


reklama

Uroczystość 50-lecia pożycia małżeńskiego:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama