Zaloguj się | Rejestracja

III Powiatowy Kiermasz Wielkanocny w Brodnicy

niedziela, 25 marca 2018 r., godz. 13:48  |  Wersja do druku

W sobotę, 24 marca w hali sportowej I LO w Brodnicy odbył się III Powiatowy Kiermasz Wielkanocny. W programie kiermaszu znalazły się prezentacje rękodzieła, lokalnych produktów i występy młodzieży szkolnej. Były także warsztaty robienia palm wielkanocnych i rozstrzygnięto konkurs na dekorację świąteczną, na który wpłynęło 170 prac.III Powiatowy Kiermasz Wielkanocny był spotkaniem z kulturą ludową naszego regionu. Organizatorzy zaprosili do udziału w nim artystów ludowych, rękodzielników, przedsiębiorców i producentów żywności. Był on też okazją do prezentacji dorobku szkół ponadgimnazjalnych. Stoły zastawione produktami rękodzieła ludowego, lokalnymi wyrobami żywnościowymi, a także wszystkim, co kojarzy się ze świętami wielkanocnymi.

Kiermasz Wielkanocny był też okazją do zaprezentowania dorobku szkół ponadgimnazjalnych, w tym roku w wykonaniu uczniów z CKZiU, ZS w Jabłonowie i I LO w Brodnicy. Na bezpłatnych warsztatach panie z KGW w Nieżywięciu pomagały osobom, które własnoręcznie chciały wykonać palmy wielkanocne. Uczestnicy kiermaszu korzystali też z poczęstunku w kiermaszowej kawiarence, przygotowanej przez Zakład Aktywności Zawodowej w Brodnicy.

Na kiermaszu rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs na Dekorację Świąteczną i wręczono nagrody zwycięzcom. Zgłoszono 170 prac wykonanych przez uczniów ze szkół znajdujących się w powiecie brodnickim. Komisja konkursowa w składzie: Anna Małkiewicz - przewodnicząca, Edyta Blank-Tadra - członek, Violetta Płoska - członek przyznała następujące nagrody:

w kategorii szkoły podstawowe klasy I-III

I miejsce Nadia Mijakowska Zespół Szkół w Górznie
II miejsce Julia Heba Szkoła Podstawowa w Kruszynach
III miejsce Joanna Bąkowska Szkoła Podstawowa w Brzoziu

Wyróżnienia:
Oliwia Bąkowska Szkoła Podstawowa w Janowie
Antoni Nastały Szkoła Podstawowa w Nieżywięciu
Emilia Janowska Szkoła Podstawowa w Brzoziu
Amelia Tyburska Szkoła Podstawowa nr 7 w Brodnicy
Zuzanna Dąbkowska Szkoła Podstawowa w Szabdzie
Weronika Roskowska Szkoła Podstawowa w Szabdzie
Oskar Samek Szkoła Podstawowa nr 4 w Brodnicy
Zofia Głogowska Szkoła Podstawowa w Małkach
Hanna Więcek Szkoła Podstawowa nr 3 w Brodnicy
Weronika Olech Szkoła Podstawowa w Płowężu

w kategorii szkoły podstawowe klasy IV-VII

I miejsce Karolina Trendowicz Szkoła Podstawowa w Gortatowie
II miejsce Andżelika Blach Szkoła Podstawowa w Radoszkach
III miejsce Maria Słomińska Szkoła Podstawowa w Małkach

Wyróżnienia:
Marta Lewandowska Szkoła Podstawowa Wielkie Leźno
Kacper Weręgowski Szkoła Podstawowa w Brzoziu
Arkadiusz Szewczuk Szkoła Podstawowa w Zbicznie
Amelia Koziorzemska Szkoła Podstawowa w Nieżywięciu
Kajetan Jakubowski Szkoła Podstawowa nr 1 w Brodnicy
Wiktoria Cymańska Szkoła Podstawowa w Jabłonowie Pomorskim
Oskar Matuszewski Szkoła Podstawowa w Janowie
Julia Pizoń Szkoła Podstawowa nr 4 w Brodnicy
Zuzanna Brokos Szkoła Podstawowa w Gorczenicy

w kategorii gimnazjum

I miejsce Adrian Bartoszewski Gimnazjum w Szczuce
II miejsce Karolina Gross Gimnazjum w Brzoziu
III miejsce Marika Ninierza Gimnazjum w Szczuce

Wyróżnienia:
Kinga Karasiewicz Gimnazjum w Jabłonowie Pomorskim
Agnieszka Jasińska Gimnazjum w Gołkowie
Natalia Fijałkowska Gimnazjum w Świedziebni
Patryk Biegański Gimnazjum w Zbicznie

Było kolorowo i świątecznie, składano sobie życzenia, a frekwencja pozwoli mieć nadzieję na kontynuację imprezy w przyszłym roku.

Radna powiatowa, członek zarządu i pomysłodawczyni imprezy Anna Małkiewicz powiedziała nam:
- Stało się już tradycją, że Powiat Brodnicki w okolicy świąt organizuje kiermasz wielkanocny, na którym prezentowane są prace wykonane przez Koła Gospodyń Wiejskich, artystów ludowych, rękodzielników, przedsiębiorców. Ponadto zostały ocenione prace konkursowe dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na konkurs wpłynęło 170 prac, które były oceniane w trzech kategoriach wiekowych. Zostały przyznane nagrody i wyróżnienia, które dzisiaj zostaną wręczone, a dodatkowo wszyscy uczestnicy konkursu zostaną również nagrodzeni. Szkoły ponadgimnazjalne przygotowały prelekcje i występy, będzie więc co oglądać. W związku z tym, że nadchodzą Święta Wielkanocne chciałabym wszystkim mieszkańcom powiatu brodnickiego w imieniu Władz Powiatu i swoim własnym złożyć serdeczne życzenia. Życzę przede wszystkim zdrowia, pokoju, pogody, jak również radości ze spędzonego czasu wspólnie z rodzinami, sąsiadami, znajomymi. Wszystkiego co najlepsze. Wesołego Alleluja.

Dla tych, którzy nie byli - namiastka imprezy w galerii zdjęć.

reklama

III Powiatowy Kiermasz Wielkanocny w Brodnicy:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama