Zaloguj się | Rejestracja

III Powiatowy Kiermasz Mikołajkowy

wtorek, 12 grudnia 2017 r., godz. 08:41  |  Wersja do druku

W sobotę, 9 grudnia odbył się kolejny Powiatowy Kiermasz Mikołajkowy. Z roku na rok przybywa na nim wystawców i uczestników. Na tegoroczny kiermasz zgłoszono ponad 200 prac na konkurs ozdób świątecznych, było 30 wystawców i moc atrakcji.W sobotę, 9 grudnia w auli I LO w Brodnicy odbył się III Powiatowy Kiermasz Mikołajkowy. Jego celem było pokazanie tradycji i obyczajów ludowych, które na stałe związane są z okresem świąt Bożego Narodzenia, a koła gospodyń wiejskich z terenu powiatu brodnickiego i wystawcy indywidualni zaprezentowali na swoich stoiskach efektowne wyroby rękodzieła ludowego.

Frekwencja dopisała, co oczywiście zadowoliło organizatorów imprezy. Na kiermaszu zjawiły się tłumy brodniczan, a było co oglądać. Stoiska kół gospodyń wiejskich z powiatu brodnickiego prześcigały się w pomysłach na dekoracje bożonarodzeniowe. Bombki, ozdoby, serwety, wyroby z masy solnej, z wosku, wikliny i ceramiczne cieszyły oczy różnorodnością form i barw.

- Dziękujemy uczestnikom kiermaszu, ale przede wszystkim wystawcom i wszystkim, którzy pracowali przy przygotowaniu i organizacji sobotniego kiermaszu. Dziękujemy też uczestnikom konkursu na świąteczną ozdobę i pedagogom, którzy czuwali nad przygotowaniem prac. Szkoda tylko, że nie wszyscy nagrodzeni w konkursie zgłosili się po nagrody, które były naprawdę atrakcyjne - mówił wicestarosta Mariusz Klonowski.

Anna Małkiewicz, radna powiatowa i główna pomysłodawczyni kiermaszu powiedziała w trakcie jego trwania:

- W tym roku organizujemy po raz trzeci kiermasz mikołajkowy. Myślę, że jest to bardzo dobra decyzja, szczególnie dla kobiet, które wykonują różnego typu rękodzieło w zaciszu domowym i nie mają tego gdzie pokazać. I o to właśnie chodzi, żeby miały okazję pokazać co robią, wymienić się doświadczeniami. Są też warsztaty, które cieszą się dużym powodzeniem, szczególnie wśród dzieci, co bardzo nas cieszy. Kiermasz cieszy się dużym zainteresowaniem podobnie, jak w roku ubiegłym. Myślę, że kiermasz pięknieje i rozszerza się i mogę zapewnić, że będzie kontynuowany.

Na kiermaszu odbyło się też wręczenie nagród w Powiatowym Konkursie na Dekorację Świąteczną. Do starostwa napłynęło ponad 200 prac - stroików, bombek, choinek oraz innych ozdób świątecznych. Komisja konkursowa wyróżniła uczniów nagrodami w kategoriach: szkoła podstawowa klasa 1-3, klasa 4-6 i gimnazja oraz przyznała w każdej kategorii wyróżnienia.

kategoria szkoły podstawowe klasy 1-3

I miejsce – Kacper Jastrzębski - Szkoła Podstawowa w Nieżywięciu

II miejsce – Marianna Sarnowska - Szkoła Podstawowa Nr 4 w Brodnicy

III miejsce – Zuzanna Krzepicka - Szkoła Podstawowa w Drużynach


wyróżnienia:

Joanna Bąkowska – Szkoła Podstawowa w Brzoziu

Maja Kowalkowska – Szkoła Podstawowa w Szabdzie

Weronika Roskowska – Szkoła Podstawowa w Szabdzie

Piotr Sosnowski – Szkoła Podstawowa nr 4 w Brodnicy

Nikola Figurska – Szkoła Podstawowa w Płowężu

Alicja Myślińska – Szkoła Podstawowa w Nieżywięciu

Sylwia Łagód – Szkoła Podstawowa w Małkach


kategoria szkoły podstawowe klasy 4-7

I miejsce – Julia Łapkiewicz- Szkoła Podstawowa w Drużynach

II miejsce – Karolina Trendowicz – Szkoła Podstawowa w Gortatowie

III miejsce – Julia Witkowska - Szkoła Podstawowa w Szabdzie


wyróżnienia:

Artur Jakubowski – Zespół Szkół w Zbicznie

Jakub Panter – Szkoła Podstawowa w Drużynach

Alina Iwankowska – Szkoła Podstawowa w Drużynach

Maja Kowal – Szkoła Podstawowa Nr 7 w Brodnicy

Jakub Murawski – Szkoła Podstawowa w Nowych Świerczynach

Patrycja Grabowska – Szkoła Podstawowa w Płowężu

Anna Wiśniewska – Szkoła Podstawowa w Pokrzydowie

Martyna Guttmann – Szkoła Podstawowa w Nieżywięciu


kategoria gimnazja

I miejsce – Aleksandra Głowacka - Gimnazjum w Brzoziu

II miejsce – Dominika Jankowska - Gimnazjum w Jabłonowie Pomorskim

III miejsce – Klaudia Zdrojewska – Niepubliczne Gimnazjum w Gołkowie


wyróżnienia:

Hubert Gutowski – Gimnazjum w Szczuce

Marika Ninierza – Gimnazjum w Szczuce

Natalia Pawlikowska – Gimnazjum w Jabłonowie Pomorskim

Kinga Karasiewicz – Gimnazjum w Jabłonowie Pomorskim

Monika Chwiałkowska – Gimnazjum nr 2 w Brodnicy

Oliwia Tomaszewska – Gimnazjum w Świedziebni

Nagrody wręczyli zwycięzcom: wicestarosta Mariusz Klonowski, przewodniczący Rady Powiatu Roman Pytlasiński, oraz radni: Zenon Matuszewski i Anna Małkiewicz, pomysłodawczyni kiermaszu.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki, a dla wszystkich, którzy przyszli na kiermasz, poza możliwością zakupu ozdób i smakołyków świątecznych, były m.in. warsztaty wykonywania ozdób, wspólne kolędowanie, pokaz dekoracji świątecznych stołów i oczywiście Mikołaj (radny Maciej Rżeński) z wielkim workiem słodyczy.


reklama

Źródło: brodnica.com.pl

III Powiatowy Kiermasz Mikołajkowy:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

reklama

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama