Zaloguj się | Rejestracja

Stan alarmowy dla Brodnicy

piątek, 03 listopada 2017 r., godz. 13:11  |  Wersja do druku

Podnosi się poziom wody w Drwęcy. Aktualnie stan wody wynosi 264 cm. Nasiąknięta od kilkudniowych opadów ziemia nie przyjmuje już deszczu, a poziom wody w Drwęcy przekroczył stan alarmowy. Dlatego burmistrz Brodnicy zdecydował: alarm przeciwpowodziowy dla miasta!



Burmistrz Brodnicy zdecydował: Alarm dla Brodnicy! Woda wciąż wzbiera!
- W związku z przekroczeniem stanu alarmowego wody w ciekach wodnych na terenie miasta Brodnicy ogłosiłem od godz.18.00, 2 listopada 2017 r. na terenie miasta alarm przeciwpowodziowy – mówi Jarosław Radacz. Alarm przeciwpowodziowy oznacza między innymi to, że wszystkie służby miejskie – PGK, MPWiK, PEC, BTBS i służby mundurowe: PPSP w Brodnicy i KP Policji w Brodnicy, zostały postawione w stan podwyższonej gotowości, a dozór nad rzeką trwa przez całą dobę, podobnie jak dyżur służb.

Niepokojące informacje dobiegają do Urzędu Miejskiego z wielu miejsc Brodnicy, mieszkańcy informują o zaistniałej sytuacji Straż Miejską, przysyłają na urzędową pocztę zdjęcia.
- Każda z takich informacji i powiadomień nie pozostaje bez odpowiedzi i pomocy – informuje komendant Straży Miejskiej w Brodnicy Marian Chwiałkowski. - Warto przypomnieć, że jeśli Państwo widzicie niepokojące sygnały zagrożenia, dajcie znać służbom zarządzania kryzysowego.

Podajemy całodobowe numery telefonów do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego tel. 56 49 82 226, lub 501 547 375

- Cały czas monitorujemy sytuację na rzece - mówi burmistrz Jarosław Radacz. - Na bieżąco otrzymuję meldunki z Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Jestem też w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo na terenie miasta. Na razie, stan alarmowy został przekroczony o 4 centymetry na rzece. Mam nadzieję, że słabnące opady spowodują uregulowanie tej sytuacji - dodaje burmistrz. - W innym przypadku jesteśmy jednak gotowi, wraz ze służbami, na podjęcie wszelkich działań zmierzających do zapewniania bezpieczeństwa mieszkańcom Brodnicy. Dysponujemy 50 tonami piasku, 16 tys. worków na piasek, 3 rękawami przeciwpowodziowymi, sprzętem oświetleniowym, transportowym, agregatami prądotwórczymi itd. W razie konieczności mamy przygotowane miejsca do ewakuacji osób z miejsc zagrożonych powodzią oraz środki na wypłacanie nadzwyczajnych zapomóg. Mam nadzieję jednak, że sytuacja ulegnie poprawie i poziom wody w Drwęcy wróci do normy.


reklama

Źródło: Iwona Sugalska U Brodnica

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama