Zaloguj się | Rejestracja

Zjazd najstarszych szkół

sobota, 14 października 2017 r., godz. 10:29  |  Wersja do druku

W dniach 6-7 października w I Liceum Ogólnokształcącym w Brodnicy odbył się XLIV Zjazd Stowarzyszenia na Rzecz Najstarszych Szkół w Polsce. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy szkół należących do tej prestiżowej organizacji.Jak czytamy na stronie Stowarzyszenia na Rzecz Najstarszych Szkół w Polsce:

"Towarzystwo jest organizacją społeczną, zrzeszającą przedstawicieli najstarszych szkół średnich w dorzeczu Odry i Wisły, nie zapominającą o osiągnięciach w przeszłości kilku współcześnie działających polskich placówek edukacyjnych na ziemiach dawnej I Rzeczypospolitej (Lwów, Wilno, Grodno). Celem organizacji jest wspomaganie szkół w działalności dydaktyczno-wychowawczej, w selekcjonowaniu i gromadzeniu dokumentów, w opracowaniu własnych monografii i uświetnianiu ich jubileuszowych zjazdów. Nadrzędnym celem jest przeprowadzenie kwerendy ich źródeł, zapoznanie ze stanem opracowań i przede wszystkim wypromowanie ich osiągnięć według jednolitych kryteriów naukowych, we wspólnym, zbiorowym wydawnictwie".

Zjazd zainaugurował dyrektor I LO w Brodnicy Wiesław Łupina, który powitał zgromadzonych gości. Wśród zebranych znaleźli się: starosta brodnicki Piotr Boiński, burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Stanisław Czajkowski, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Najstarszych Szkół Marzenna Modrzewska-Michalczyk oraz dyrektorzy szkół z Bielska-Białej, Chojnic, Gdańska, Gniezna, Lublina, Łodzi, Łomży, Łowicza, Mielca, Nysy, Ostrowa Wielkopolskiego, Płocka, Radomia, Solca nad Wisłą, Torunia, Trzemeszna, Wałcza i Warszawy.

Dyrektor szkoły przedstawił ogólny zarys funkcjonowania szkoły, osiągnięcia placówki oraz rolę I LO wśród szkół regionu brodnickiego. W dalszej kolejności goście zapoznali się z historią szkoły oraz wysłuchali koncertu w wykonaniu Szkolnej Grupy Teatralnej. W trakcie spotkania w auli szkoły głos zabrali także: starosta brodnicki Piotr Boiński, burmistrz Brodnicy Radosław Radacz oraz prezes Stowarzyszenia na Rzecz Najstarszych Szkół w Polsce Marzenna Modrzewska-Michalczyk.

Po części oficjalnej zjazdu odbyły się spotkania robocze, ponadto goście uczestniczyli w pokazach zorganizowanych w szkolnej astrobazie, zwiedzili Izbę Tradycji Szkoły oraz uczestniczyli w wycieczce po Brodnicy i Pojezierzu Brodnickim.

Uczestnicy zjazdu podkreślili brodnicką gościnność, atrakcyjny program pobytu, a także wyrazili słowa uznania dla pracy szkolnych organizacji, bogatej bazy szkoły oraz kultywowanych tradycji. Po zjeździe Zarząd Stowarzyszenia zamieścił podziękowanie na swojej stronie internetowej.

- Serdecznie dziękujemy organizatorom XLIV Zjazdu w I Liceum Ogólnokształcącym im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy, w szczególności p. dyrektorowi Wiesławowi Łupinie, wicedyrektorom: p. Annie Rumińskiej i p. Lechowi Witkowskiemu, nauczycielom: p. Tomaszowi Wardowskiemu i p. Wojciechowi Zambrzyckiemu, za pełne zaangażowanie i bardzo atrakcyjny program zjazdu. Jesteśmy pod wrażeniem osiągnięć naukowo-wychowawczych, tradycji szkolnych w tym "różyczkowania" maturzystów, warunków do uprawiania sportu w szkole, rozwijania pasji astronomicznych w astrobazie, profesjonalizmu wokalno-tanecznego Grupy Teatralnej. Urzekło nas piękno Doliny Drwęcy i Pojezierza Brodnickiego ze 101 jeziorami, obdarzonymi bogactwem flory i fauny. Życzymy szkole "Filomatów" kolejnych sukcesów edukacyjnych oraz dalszej owocnej współpracy z władzami miasta i powiatu.


reklama

Źródło: Wojciech Zembrzycki

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama