Zaloguj się | Rejestracja

LATO W TEATRZE w Jabłonowie

środa, 19 lipca 2017 r., godz. 15:58  |  Wersja do druku

Program LATO W TEATRZE organizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Promuje on prowadzone w nowoczesny i atrakcyjny sposób teatralne działania edukacyjne i udowadnia, że teatr może być medium ważnym dla młodych ludzi.W dniach 13 oraz 14 lipca w Jabłonowie Pomorskim, na terenie dawnego targowiska, czyli na "Kulturalnym Podwórku" odbył się spektakl "Odjaaazd!", który był finałem dwutygodniowych warsztatów w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskieg, realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W przedstawieniu, opowiadającym o podróży widzianej jako wędrówka przez życie, wzięli udział uczestnicy półkolonii "Lato w teatrze" z terenu miasta i gminy Jabłonowo Pomorskie. Przez dwa tygodnie uczestnicy warsztatów zgłębiali tajniki sztuki aktorskiej, poznawali swoje możliwości, uczyli się ruchu scenicznego, dykcji, sztuki filmowej, układali i śpiewali piosenki.

Efektem tej pracy stał się spektakl"Odjaaazd!", który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, którzy licznie wypełnili mury "Kulturalnego Podwórka".

reklama

Program LATO W TEATRZE, promując prowadzone w nowoczesny i atrakcyjny sposób teatralne działania edukacyjne, udowadnia, że teatr może być medium ważnym dla młodych ludzi. Instruktorzy podejmują istotne dla młodych tematy, pozwalają im mówić ze sceny o bliskich im sprawach.

Każdy projekt ma charakter autonomiczny. O tematyce i formie artystycznych działań, o wyborze metod pracy teatralnej decydują osoby zaproszone do współpracy przez wnioskodawców, uwzględniając potrzeby i zainteresowania uczestników. Zajęcia mogą prowadzić etatowi pracownicy instytucji, członkowie grup teatralnych, animatorzy kultury, instruktorzy teatralni, artyści, studenci szkół artystycznych oraz muzycy lub dziennikarze.

Do programu "Lato w teatrze" aplikowało w tym roku ponad 160 podmiotów: teatrów, organizacji pozarządowych i samorządowych instytucji kultury. Komisja Ekspertów programu "Lato w teatrze", organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zdecydowała o dofinansowaniu 42 projektów, w tym dwóch z powiatu brodnickiego.

Dofinansowanie dostały Gminny Ośrodek Kultury w Górznie i Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim.

Źródło: jablonowopomorskie.pl

LATO W TEATRZE w Jabłonowie/fot. jablonowopomorskie.pl:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

reklama

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama