Zaloguj się | Rejestracja

Bieg Napoleoński w Szabdzie

poniedziałek, 12 czerwca 2017 r., godz. 09:48  |  Wersja do druku

W słoneczną niedzielę, 11 czerwca w Szabdzie odbył się "VIII Bieg Napoleoński" w ramach akcji "Cała Polska Biega". Jego celem, jak w latach poprzednich było upowszechnianie aktywnego wypoczynku, a także promocja okolic gminy Brodnica. Organizatorem zawodów była Gmina Brodnica przy współpracy Szkoły Podstawowej w Szabdzie.W niedzielę 11 czerwca w Szabdzie odbył się Bieg Napoleoński. Propagowanie aktywnego wypoczynku na terenie gminy zapisało się już na stałe do kalendarza imprez. Były też inne biegi przeznaczone dla różnych grup wiekowych, a więc mogli startować w nich i dorośli i dzieci. Były także imprezy towarzyszące.

O tym, że biega się w każdym wieku, można było przekonać się na własne oczy obserwując osoby startujące w biegach. Nigdy więc nie jest za późno na rozpoczęcie treningów. Oprócz upowszechniania aktywnego wypoczynku, impreza miała na celu także promocję pięknych okolic gminy Brodnica. Organizatorami biegu były jak zwykle Gmina Brodnica i Szkoła Podstawowa w Szabdzie.

Wójt Gminy Brodnica Edward Łukaszewski zapytany o cel imprezy powiedział nam: - Cel tej imprezy jest jeden i bardzo ważny - stworzenie warunków do tego, aby rodziny mogły spędzić razem jeden dzień biegając. Włączyliśmy tę imprezę w cykl imprez krajowych "Cała Polska Biega" i chcemy zaproponować osobom dorosłym bieg na 5 lub 10 kilometrów, w zależności od tego, jak wygląda kondycja. Przy okazji biegów średniodystansowych stwarzamy też warunki do tego, aby dzieci mogły również pobawić się bieganiem. Są to już krótkie dystanse, w zależności od wieku dziecka. Do imprezy włączają się też panie z kół gospodyń wiejskich, które promują swoje produkty i przy okazji za symboliczną złotówkę mogą wzmocnić swój budżet organizacyjny. Dzięki temu mają większą możliwość działania i wykorzystują te środki np. na wycieczki lub imprezę, którą same sobie organizują. Dodatkowo stwarzamy warunki do zabawy dla dzieci, na scenie będą różne konkursy skierowane głównie do dzieci i młodzieży. Jest też plac zabaw i wiele ciekawych atrakcji. Generalnie zależy nam na tym, abyśmy zdrowo żyli i dzięki sportowi poprawiali stan swojego zdrowia, zaczynając od najmłodszych, którym zaszczepiamy pasję biegania. Oczywiście mamy nagrody, tu chciałbym podkreślić zaangażowanie moich współpracowników, a szczególnie pani Joli Tomelli, która wykorzystuje każdą promocję w naszych lokalnych sklepach, aby pozyskać jak najbardziej atrakcyjne nagrody rzeczowe za najatrakcyjniejszą cenę.

Biegi przeznaczone dla różnych grup wiekowych odbywały się na dwóch dystansach - 10 i 5 km. Trasa wiodła przez Szabdę - ul. Na Belfort - Mszano - Szabdę. Po biegu odbył się Festyn na terenie Szkoły Podstawowej w Szabdzie. Na dzieci czekały biegi na krótkich dystansach i dodatkowe atrakcje, których żadne z nich nie przepuściło. O tym jak było wesoło, można przekonać się oglądając galerię zdjęć, a tych, co nie byli - zapraszamy za rok.

Wyniki
10 km mężczyźni kat. wiekowe
10 km mężczyźni OPEN
10 km kobiety kat. wiekowe
10 km kobiety OPEN
5 km mężczyźni kat. wiekowe
5 km mężczyźni OPEN
5 km kobiety kat. wiekowe
5 km kobiety OPEN

reklama

Źródło: wyniki chiptiming.pl

Bieg Napoleoński w Szabdzie:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama