Zaloguj się | Rejestracja

Koncert dla Oliwii

wtorek, 11 kwietnia 2017 r., godz. 11:14  |  Wersja do druku

W dniu 6 kwietnia w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu odbył się koncert charytatywny "Podarujmy Iskrę Nadziei", podczas którego zbierano środki finansowe na rehabilitację Oliwi Lewandowskiej - mieszkanki z terenu Miasta i Gminy Górzno.Akcja charytatywna dzięki ludziom dobrej woli i wielkiego serca zakończyła się sukcesem. Mieszkańcy czynnie włączyli się do niej, pomagało wiele osób i instytucji. Patronat nad akcją objął Burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki. O tym jak przebiegała akcja możemy dowiedzieć się z poniższej informacji przesłanej przez Urząd Miasta i Gminy Górzno.

Akcja "Podarujmy Iskrę Nadziei"

Z inicjatywy Pana Roberta Olkowskiego wiceprezesa Stowarzyszenia Pomocy Społecznej oraz Edukacji Prawnej i Finansowej 'Wspólnota", we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórczej i Aktywnej Młodzieży "Pestka", w dniu 6 kwietnia 2017 r. w teatrze Baj Pomorski w Toruniu została zorganizowana akcja charytatywna "Podarujmy Iskrę Nadziei".

Akcja miała na celu między innymi zebranie środków finansowych na rehabilitację mieszkanki Górzna Oliwii Lewandowskiej. Dziewczynka urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową, przykurczem zgięciowym obu kolan oraz stopą prawą końsko szpotawą porażenną. Obecnie wymaga stałej pomocy i specjalistycznej rehabilitacji.

Patronat nad akcją objął Burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki. Zostały wystosowane listy intencyjne do firm i instytucji działających na terenie Miasta i Gminy Górzno o wsparcie, organizację darmowego transportu do Torunia i koordynację całej akcji.

Do akcji włączył się również Zespół Szkół w Górznie, który zbierał fanty na licytację podczas koncertu. Dodatkowo w szkole oraz wśród mieszkańców gminy prowadzona była akcja sprzedaży "cegiełek", które jednocześnie były biletem wstępu na wyżej wymieniony koncert. Podczas akcji również licytowane były przedmioty, z których dochód został przeznaczony na leczenie Oliwii.

Po licytacji wystawiona została sztuka "Pinokio". Do pomocy w akcji włączył się także Proboszcz Parafii w Górznie, który wyraził zgodę na zbiórkę pieniężną przed kościołem w niedzielę palmową. Cegiełki zostały bezpłatnie wydrukowane przez jedną z toruńskich drukarni, a rozprowadzone przez najbliższą rodzinę Oliwii.

Mieszkańcy Miasta i Gminy Górzno czynnie włączyli się w akcję, która zakończyła się sukcesem, poruszyła serca ludzi dobrej woli. Jednocześnie składamy podziękowania pomysłodawcy akcji Panu Robertowi Olkowskiemu, współorganizatorom oraz wszystkim darczyńcom za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc.


reklama

Źródło: UMiG Górzno

"Podarujmy Iskrę Nadziei":


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 500 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama