Przedszkole w Łaszewie

czwartek, 22 września 2016 r., godz. 08:26  |  Wersja do druku

Przedszkolaki z Przedszkola w Łaszewie dołączyły do ważnej akcji Sprzątania Świata. Zaopatrzone w rękawiczki i worki wyruszyły by posprzątać Łaszewo, co tez udało im się znakomicie. To bardzo ważne, by od maleńkości wpajać maluchom ważne zasady.

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA

Śmieciu precz, St. Karaszewski

"Gdy rano słońce świeci,
wybiegają na dwór dzieci.
Miotły, szczotki idą w ruch,
bo dokoła wielki brud.
Śmieciu precz, brudzie precz!
Ład, porządek dobra rzecz!
Tu papierek od cukierka.
Tam po soku jest butelka.
Ówdzie puszka po napoju.
I pudełko może twoje.
Żyć nie można w bałaganie.
Więc się bierzmy za sprzątanie.
Zmykaj śmieciu do śmietnika.
Bałaganie, brudzie znikaj!"

16 września 2016 roku dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata". Starszaki zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki oraz worki wyruszyli na poszukiwanie śmieci wzdłuż jednej z polnych dróg Łaszewa, maluszki zaś posprzątały śmieci wokół placu przedszkolnego oraz na placu zabaw.

WIZYTA POLICJANTA

Może kierować ruchem drogowym,
łapać złodziei, być dzielnicowym.
W nocy, gdy każdy smacznie pochrapuje,
ulice miasta dzielnie patroluje.
- Kto?
- Policjant.

15 września 2016 roku do naszego przedszkola przyjechał funkcjonariusz policji. Policjant przypomniał nam wiele ważnych zasad: poruszamy się po chodniku; jeśli nie ma chodnika poruszamy się po lewej stronie jezdni lub poboczem; na drugą stronę jezdni przechodzimy przez przejście dla pieszych; jeśli nie ma przejścia dla pieszych, a chcemy przejść na drugą stronę jezdni upewniamy się czy nic nie jedzie patrząc w lewo, w prawo i ponownie w lewo; przez pasy przechodzimy średnim tempem; jedziemy lub idziemy tylko wtedy, gdy na sygnalizacji świetlnej pojawi się zielone światło, gdy jest czerwone stoimy; w samochodzie zapinamy pasy i siedzimy w foteliku lub na podstawce; nie bawimy się na ulicy i chodniku; w przedszkolu nie wolno się bić, ani popychać; po zmroku nosimy odblaski. Wszystkie te zasady są dla naszego BEZPIECZEŃSTWA.

Wspólnie z policjantem sprawdzaliśmy czy uda nam się rozerwać kajdanki…nie udało się. Pokazywaliśmy jak bezpiecznie przechodzić na drugą stronę ulicy i podkreślaliśmy, że "trzeba się rozglądać dobrze i porządnie"
Dziękujemy za wizytę

Źródło: Aneta Aniszewska

Przedszkole w Łaszewie/fot. nadesłane: