Policealne Studum Medyczne w Iławie

wtorek, 21 lipca 2015 r., godz. 08:37  |  Wersja do druku

Zapraszamy do Policealnego Studium Medycznego w Iławie. Rekrutacja trwa. Policealne Studium Medyczne w Iławie mieści się w iławskim Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego, przy ulicy Sienkiewicza 1 i oferuje naukę w bardzo atrakcyjnych na rynku pracy zawodach.

Policealne Studium Medyczne w Iławie powstało w 2008 roku. Szkoła mieści się w iławskim Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego przy ul. Sienkiewicza 1. Szkoła funkcjonuje pod szyldem Społecznego Stowarzyszenia Prasoznawczego "Stopka", które od 1999 roku prowadzi sieć farmaceutycznych szkół policealnych w całej Polsce.

Oferuje naukę w zawodach technik farmaceutyczny i opiekun medyczny i ma uprawnienia szkoły publicznej. Jej absolwenci otrzymują świadectwa ukończenia szkoły na drukach państwowych i przystępują w szkole do państwowego egzaminu zawodowego. Wraz z dyplomem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie absolwenci dostają Europass, tj. zaświadczenie w języku angielskim uprawniające do podjęcia pracy za granicą.

Zachęcamy do nauki w szkole policealnej
Szkoła policealna zapewnia zdobycie w krótkim czasie zawodu atrakcyjnego na rynku pracy. Kształcenie technika farmacji trwa 2 lata, a opiekuna medycznego zaledwie rok. Do Studium mogą zapisać się wszyscy bez względu na wiek. Warunkiem jest wykształcenie średnie. Matura nie jest wymagana, ale coraz częściej zapisują się do szkoły policealnej osoby z wykształceniem wyższym mające problemy ze znalezieniem pracy. W Studium mogą się też uczyć osoby pracujące lub wychowujące małe dzieci. Zajęcia odbywają się wyłącznie w dni weekendowe: piątki (po południu), soboty i niedziele.

Gwarantujemy rzetelne kształcenie
Wśród wykładowców szkoły są czynni zawodowo farmaceuci, lekarze, pielęgniarki oraz wykwalifikowani nauczyciele, którzy w profesjonalny i nowoczesny sposób prowadzą zajęcia. Studium dysponuje pracowniami wyposażonymi w najwyższej jakości sprzęt do ćwiczeń, którego wartość sięga kwoty kilkuset tysięcy złotych. Powód inwestycji w tak drogi sprzęt jest prosty: placówka kładzie nacisk przede wszystkim na rzetelne szkolenie praktyczne, które w opinii ogólnopolskich egzaminatorów jest na bardzo wysokim poziomie.

Absolwenci są bardzo dobrze przygotowani do egzaminu zawodowego i przyszłej pracy. Warto wspomnieć, że co roku iławska szkoła osiąga jeden z najwyższych wyników zdawalności państwowego egzaminu zawodowego w skali całego kraju. Nauka w studium nie jest za darmo, ale czesne jest na umiarkowanym poziomie i płatne w ratach miesięcznych. Szkoła gwarantuje pełną realizację programu nauczania, zapewnia podręczniki, materiały i sprzęt do ćwiczeń, finansuje praktyki zawodowe. Uczniowie, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce i systematycznie uczęszczają na zajęcia mają szansę na uzyskanie stypendium w postaci miesięcznych zniżek w czesnym.

OPIEKUN MEDYCZNY W ROK
Absolwent tego kierunku będzie mógł pracować w domach pomocy społecznej, zakładach opiekuńczo-leczniczych, szpitalach, sanatoriach, w domach pacjentów, oferując usługi opiekuńcze oraz w instytucjach i organizacjach działających na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych, zarówno w kraju jak i za granicą. Dyplom opiekuna medycznego jest ważnym atutem na rynku usług opiekuńczych. Słuchacze odbywają praktyki zawodowe w domu pomocy społecznej i w szpitalu. Uczą się nie tylko pielęgnacji chorego, także zasad udzielania pierwszej pomocy w stanach nagłego zagrożenia życia i zdrowia ludzkiego, języka migowego i języka obcego.

FARMACJA DLA KAŻDEGO
Technik farmacji jest wiodącym kierunkiem kształcenia w iławskim studium. To przyszłościowy, pewny zawód, który na rynku pracy wciąż ma niezachwianą pozycję. Absolwenci szkoły mogą pracować w aptekach, hurtowniach oraz w innych firmach branży farmaceutycznej w kraju i zagranicą. Tutaj niemalże od pierwszego dnia nauka skupia się na ćwiczeniach praktycznych. Każdy laik przychodząc do studium, od zera nauczy się realizować recepty oraz samodzielnie robić maści czy też inne leki i specyfiki w bogato wyposażonych pracowniach. Nauka na tym kierunku trwa 4 semestry. W czasie cyklu kształcenia słuchacze odbywają praktyki zawodowe w aptekach ogólnodostępnych i szpitalnych. Technicy farmaceutyczni uczą się także anatomii człowieka oraz zasad udzielania pierwszej pomocy w stanach nagłego zagrożenia życia i zdrowia ludzkiego, a od tego roku także języka migowego i języka obcego.

Oferujemy kursy i szkolenia
Przy studium powstała placówka kursowa o nazwie Nowy Przewodnik Kształcenia z bogatą ofertą szkoleń z zakresu ratownictwa medycznego. Placówka dysponuje specjalistycznym sprzętem do nauki ratownictwa medycznego.
Informacje na stronie internetowej: www.kursy.ilawa.pl

Informacje o Policealnym Studium Medycznym w Iławie są zamieszczone na stronach internetowych: www.szkoly.stopkapress.com.pl, www.studiummedyczne.ilawa.pl.

Punkt rekrutacyjny znajduje się w sekretariacie LO im. Stefana Żeromskiego, który czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 14:00, tel. +48 89 648 56 96.

Źródło: Artykuł promocyjny

Policealne Studium Medyczne w Iławie. fot. nadesłane: