"Święto Miodu 2015" w Bartniczce

poniedziałek, 22 czerwca 2015 r., godz. 07:52  |  Wersja do druku

W sobotę 20 czerwca 2015 roku w Bartniczce po raz siódmy odbyło się "Święto Miodu". Pogoda dopisała, imprezę odwiedziły tłumy gości, było wesoło, kolorowo i głośno. Różnorodne atrakcje dla dorosłych i dla dzieci zapewniły sporą frekwencję, bawiono się długo, do późnych godzin wieczornych.

Gmina Bartniczka, jak sama nazwa wskazuje, powinna mieć związek z miodem i chociaż nie jest to do końca zgodne z prawdą, to pomysł organizacji "Święta Miodu" jest "strzałem w dziesiątkę". Bartniczka jako jedyna gmina w powiecie brodnickim postanowiła uhonorować pracowite pszczoły, bez których nie można sobie wyobrazić życia na ziemi.

Oficjalnego otwarcia festynu dokonał Wójt Gminy Bartniczka Wiesław Biegański. Wójt, witając przybyłych gości i wszystkich sympatyków "Święta Miodu" - miejscowych i przyjezdnych, wyraził nadzieję, że ta tradycja będzie podtrzymywana przez następne lata. Następnie przekazał na jedną dobę symboliczny klucz do gminy "Pszczołom”.

Pogoda dopisała, do Bartniczki zjechało się więc mnóstwo gości. A było do czego. Atrakcji było co niemiara, a wśród nich motocykle, które przybyły na Zlot, aby można było obejrzeć je z bliska i podziwiać ich piękno i różnorodność. Motocykliści nie zawiedli i dumnie prezentowali swoje maszyny. Zainteresowanie było duże, a stalowe rumaki lśniły pracowicie wypucowane.

Już po raz siódmy zjechały się firmy z różnych stron Polski, które proponowały zdrowe i rzadkie wyroby na bazie miodu, m.in. miody pitne, piwo miodowe, pyłek kwiatowy, kit pszczeli czy świeczki z wosku pszczelego.

Liczne stoiska zapraszały chętnych do zakupów. Tradycją stała się sprzedaż miodu i wyrobów pracowitych pszczółek, każdy mógł tu znaleźć coś dla siebie. Wyborne miody pitne kusiły pełnoletnich miłośników "czegoś mocniejszego", a po ich degustacji większość odchodziła od stoiska z pękatą butelką pod pachą. Swoje stoiska prezentowały sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich, było co zjeść i wypić, nikt nie wyszedł głodny.

Dzieci szalały na zjeżdżalniach, nie zabrakło też stoisk gastronomicznych. Były liczne występy artystyczne, a wśród nich występ grupy wokalnej "Radoszczanie" czy koncert grupy "Luminacja Live Band" .

Gwiazdą festynu był Andre, ze swoim wielkim przebojem "Ale Ale Aleksandra". Najwytrwalsi uczestnicy festynu bawili się do późnych godzin nocnych, na zabawie tanecznej w rytm muzyki zespołu "Liberta".

Jak czytaliśmy w zaproszeniu:
Polecamy naszym gościom -
  • miodu ile dusza zapragnie,
  • zagrody sołeckie gminy Bartniczka,
  • prezentacje grupy paramilitarnej "Armadillo",
  • Zlot Motocykli po "Złote Żądło Święta Miodu",
  • dla miłośników mocnych wrażeń kino mobilne 7D,
  • występ grupy wokalnej "Radoszczanie",
  • koncert grupy "Luminacja Live Band",
  • możliwość rejestracji w Bazie Dawców szpiku komórek macierzystych z Fundacją DKMS,
  • kampanię informacyjną "Bądź widoczny na drodze" oraz "Stop nietrzeźwym kierowcom"- testy sprawnościowe w alko-goglach, na życzenie możliwość przeprowadzenia testu trzeźwości,
  • zabawę taneczną pod gwiazdami z zespołem Liberta,
  • 18:00 koncert Andre.

Święto Miodu" udało się jak zwykle znakomicie, co potwierdzą wszyscy, którzy w nim uczestniczyli, pozostałych zapraszamy za rok.

"Święto Miodu 2015" w Bartniczce: