Regionalny Konkurs Fryzjerski w Brodnicy

piątek, 22 maja 2015 r., godz. 07:57  |  Wersja do druku

Na głowach modelek królowały monumentalne fryzury, były pokazy tańca i sztuki cyrkowej. W Regionalnym Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Brodnicy odbył się konkurs fryzjerski, którego tematem były fryzury historyczne pochodzące z okresu baroku i rokoko.

W Regionalnym Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Brodnicy odbył się Regionalny Konkurs Fryzjerski o Puchar Starosty Brodnickiego. Motywem przewodnim IV edycji konkursu były fryzury historyczne - Barok i Rokoko.

Celem spotkania było promowanie młodych talentów fryzjerskich, prezentacja umiejętności zdobytych w czasie praktycznej nauki zawodu oraz wyłonienie najlepszych potencjalnych pracowników salonów fryzjerskich. Konkurs był także okazją do zachęcenia uczniów do pogłębiania wiedzy z zakresu stylizacji fryzur i wykonywania makijażu.

Zawodnicy uczestniczący w konkursie walczyli o nagrody rzeczowe i o Puchar Starosty Brodnickiego. Widzowie oczekujący na wyniki konkursu podziwiali pokazy tańca i i sztuki cyrkowej wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Brodnicy.

Laureatami IV edycji Regionalnego Konkursu Fryzjerskiego "Fryzury historyczne – Barok i Rokoko" zostały:
  • I miejsce Klaudia Gurbada z Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu,
  • II miejsce Weronika Laps z Regionalnego Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Brodnicy,
  • III miejsce Adrianna Goździcka z Zespołu Szkół Nr 1 w Bydgoszczy.
Sponsorzy przyznali wyróżnienia za szczególne wrażenia artystyczne dla Kingi Czynsz z Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku oraz Alicji Czajkę z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim.

Wyróżnienie za oryginalną i utrzymaną w duchu epoki fryzurę otrzymała Monika Kirsz z Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu. Natomiast za stylizację i makijaż wyróżniono Werikę Laps, Karolinę Fiałkowską i Kingę Czynsz odbywające naukę zawodu w RCKPiU. Wyróżnienie od nauczycieli praktycznej nauki zawodu otrzymała Karolina Fiałkowska z RCKPiU. Specjalne wyróżnienie przewodniczącej jury Zuzanny Sumirskiej przyznano Klaudii Krause z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie.

Nagrodę mediów dla najbardziej fotogenicznej modelki otrzymała Dorota Wódka z Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu. Małgorzata Łaszewska z firmy Fale Loki Koki otrzymała podziękowania za wieloletnią współpracę, zaangażowanie i pomoc w organizacji konkursów fryzjerskich, wyróżniono także Zespół Szkół nr 1 w Bydgoszczy za działania promujące kreatywność u uczniów.

Projekty fryzur i makijaż powstały pod okiem nauczycieli praktycznej nauki zawodu Ewy Łukaszewskiej, Beaty Kołodziejskiej oraz Marty Grochowalskiej. O dekoracje zadbała Jolanta Motylińska.

Prace uczestników oceniała komisja konkursowa w składzie:
  • Zuzanna Sumirska - przewodnicząca, autorka podręczników do nauki zawodu dla branży fryzjerskiej,
  • Daniel Bandrowski - właściciel salonu fryzjerskiego Extravagance Studio,
  • Małgorzata Łaszewska - koordynator ds. współpracy ze szkołami z firmy Fale Loki Koki,
  • Natalia Kruszkiewicz - przedstawicielka Cechu Rzemiosł Różnych w Brodnicy,
  • Anna Stachurska - kosmetolog, przedstawicielka branży kosmetycznej, koordynator ds. współpracy ze szkołami, reprezentująca firmę Fale Loki Koki.

Źródło: RCKPiU Brodnica

Konkurs Fryzjerski w RCKPiU. fot. nadesłane: