Zaloguj się | Rejestracja

Dzień Praw Dziecka w Świedziebni

środa, 26 listopada 2014 r., godz. 10:13  |  Wersja do druku

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, który po raz pierwszy obchodzony był w dniu 20 listopada 2014 roku, w Szkole Podstawowej w Świedziebni zorganizowany został konkurs plastyczny. Ustanowienie takiego dnia, uświadomi dzieciom, że mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, dorosłym zaś przypomni, że mają tych praw zawsze przestrzegać.W dniu 20 listopada 2014 roku w Szkole Podstawowej w Świedziebni po raz pierwszy obchodzono Dzień Praw Dziecka. Z okazji tego dnia minister edukacji narodowej i rzecznik praw dziecka zachęcali do ciekawych inicjatyw, dyskusji i zabaw.

W szkole w Świedziebni został zorganizowany konkurs plastyczny na temat praw dziecka. Każda klasa miała za zadanie zaprezentować plakaty i zapoznać z prawami dziecka. Ustanowienie takiego dnia uświadomi dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać.

Taki dzień stanie się okazją do rozmów o prawach dziecka i jego potrzebach. Każdy człowiek bez względu na wiek, wygląd i pochodzenie ma prawo do spokojnego i godnego życia. Każdy człowiek ma prawo do wolności myśli, sumienia i wyznania.

Uczniowie,
Dyrektorzy,
Nauczyciele i Rodzice

Drodzy i Szanowni,

20 listopada po raz pierwszy w Polsce obchodzony będzie Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Uchwałę w tej sprawie – na wniosek Rzecznika Praw Dziecka – podjął 7 listopada Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Mamy nadzieję, że ustanowienie takiego dnia, uświadomi dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, a dorosłym przypomni, że mają tych praw zawsze przestrzegać.

20 listopada będziemy też świętowali 25. rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka – Konwencji o Prawach Dziecka. Polska była inicjatorem i współtwórcą Konwencji, która dzisiaj jest nazywana Światową Konstytucją Praw Dziecka.

Pragniemy zachęcić Was, Drodzy Uczniowie i Nauczyciele, do podjęcia podczas lekcji odbywających się 20 listopada, ciekawych inicjatyw, które staną się okazją do rozmów o prawach dziecka i jego potrzebach, nie tylko edukacyjnych.

Chcielibyśmy, aby ten dzień trwale wpisał się w szkolną tradycję. Mamy nadzieję, że mądrej dyskusji będzie towarzyszył uśmiech i zabawa, a od tego roku 20 listopada stanie się Wielkim Dziecięcym Świętem.

Z najserdeczniejszymi pozdrowieniami
Joanna Kluzik-Rostkowska
Marek Michalak


reklama

W niezwykle uroczystym nastroju w Szkole Podstawowej w Świedziebni obchodzono również Święto Niepodległości. Uczniowie z klas piątych przygotowali wzruszającą inscenizację przybliżającą długą i trudną drogę Polski do wolności.

Inscenizacja została pokazana całej społeczności uczniowskiej, a w godzinach popołudniowych rodzicom. Uroczystość przygotowali nauczyciele: Jolanta Teodorska, Elżbieta Frankowska i Renata Cieciórska.

Źródło: SP w Świedziebni

Dzień Praw Dziecka fot. nadesłane:

Dzień Niepodległości fot. nadesłane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej