Ślubowanie pierwszaków w Świedziebni

piątek, 07 listopada 2014 r., godz. 08:09  |  Wersja do druku

W Szkole Podstawowej w Świedziebni odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów. Było bardzo uroczyście, a na zakończenie pasowania każdy z uczniów otrzymał upominek. W szkole został też zorganizowany konkurs plastyczny "Kolorowa jesień", który rozwijał dziecięcą wyobraźnię i kształtował poczucie piękna.

W dniu 29 listopada 2014 roku w Szkole Podstawowej w Świedziebni odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów. To bardzo ważne święto dla małych uczniów, a żeby podnieść jego rangę, stawili się na nim wszyscy uczniowie, dyrekcja i rodzice. Byli także specjalnie zaproszeni na tę okazję goście - Wójt Gminy Szymon Zalewski i przewodnicząca rady rodziców.

Uczniowie trzech klas pierwszych zaprezentowali specjalnie przygotowany program artystyczny. Najważniejszym punktem uroczystości było jednak składanie przyrzeczenia na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia. Pasowania dokonała Dyrektor Szkoły Wiesława Zalewska, a robiła to "zaczarowanym ołówkiem".

Na koniec uroczystości każdy z pierwszoklasistów otrzymał upominek, a wręczali je: dyrektor szkoły, rada rodziców, wójt gminy, koledzy z klasy II oraz samorząd uczniowski. Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas I: Danuta Rysz-Matyja, Izabela Wąsicka oraz Marlena Opaluch.

We wtorek 4 listopada 2014 roku w szkole został zorganizowany konkurs plastyczny dla uczniów klas I - III pod hasłem "Kolorowa jesień". Celem konkursy było:
  • rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej,
  • ćwiczenia umiejętności wykorzystania i łączenia ze sobą różnych technik plastycznych,
  • kształtowanie poczucia piękna, estetyki i smaku artystycznego,
  • doskonalenie sprawności manualnych.

Jury w składzie: Dyrektor Szkoły Wiesława Zalewska, Wicedyrektor Szkoły Marlena Opaluch i Elżbieta Frankowska przyznało trzy nagrody, a wśród nagrodzonych znaleźli się:
  1. miejsce Gabriela Grochowalska klasa II,
  2. miejsce Martyna Jakubowska klasa III b,
  3. miejsce Sandra Jakubowska klasa I c.
Organizatorami konkursu były Małgorzata Kowalska i Danuta Szeptuch. Zwycięzcom gratulujemy!

Źródło: SP Świedziebnia

Ślubowanie i konkurs plastyczny w Świedziebni. fot. nadesłane: