Zaloguj się | Rejestracja

Zapraszamy na WIOSŁO FESTIWAL 2024

wtorek, 04 czerwca 2024 r., godz. 16:33  |  Wersja do druku

W sobotę, 15 czerwca zapraszamy na WIOSŁO FESTIWAL 2024. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Muzyków WIOSŁO, przy wsparciu Brodnickiego Domu Kultury i pod patronatem Burmistrza Brodnicy Jarosława Radacza.5 Warsztaty Muzyczne WIOSŁO odbędą się w dniach 13-16 czerwca 2024 r. w Brodnickim Domu Kultury. Gospodarzem tegorocznej edycji będzie Brodnica i BDK - Brodnicki Dom Kultury. W programie warsztatów 18 godzin zajęć warsztatowych: klasa wokalna, klasa gitary akustycznej/fingerstyle, klasa gitary elektrycznej oraz Master Class gitary elektrycznej.

Pomogą w tym wspaniali wykładowcy: Janek Pentz, Anna Grzelak, Marcin Żabiełowicz i Jakub Zytecki.
Rewelacyjni młodzi muzycy: Tomasz Gach, Szymon Kansy, Grzegorz Żyłka, Janek Chylewski oraz dyrektor artystyczny warsztatów Maciej Tobera.
Wisienką na torcie będzie FESTIWAL WIOSŁO 2024 z wspaniałymi artystami: John Porter, Janek Pentz, Lia Sky.

John Porter – z pochodzenia Walijczyk od 1976 r. mieszkający w Polsce. Jak sam mówi, tutaj znalazł swoje miejsce na Ziemi i zaczął tworzyć i komponować. W 1977 r. wraz z wokalistką Korą i muzykiem Markiem Jackowskim stworzyli trio o nazwie "Maanam – Elektryczny Prysznic". John grał tam głównie na gitarze akustycznej, a także razem z Markiem towarzyszył wokalnie Korze. Grupa grała dość agresywną odmianę rocka. W maju 1979 roku John odszedł z Maanamu i zaczął dalej szukać swojej muzycznej drogi.
Z Alkiem Mrożkiem, Kazimierzem Cwynarem i Leszkiem Chalimoniukiem sformował własny zespół o nazwie PORTER BAND. Grali przede wszystkim nową falę rocka. Do dziś zespół Porter Band i ich legendarny album "Helicopters" uznawany jest za jedną z najważniejszych płyt w historii polskiego rocka.

Janek Pentz – Janek to pochodzący z Polski gitarzysta i kompozytor zajmujący się stylem gry Fingerstyle. Grał wspólne koncerty z takimi gwiazdami jak Tommy Emmanuel, Andy McKee, Andrew York, Mike Dawes, Alex Misko czy Daniel Cavanagh (Anathema) oraz współpracował z wieloma innymi artystami. Koncertował w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Łotwie, Austrii, Belgii, Holandii i w Watykanie, występując na festiwalach i pokazach indywidualnych. Wydał trzy autorskie albumy.

Lia Sky – artystka młodego pokolenia, zaczyna stawiać pierwsze kroki na scenach muzycznych w Polsce, Czechach i Wielkiej Brytanii. Uczestniczka Warsztatów Muzycznych WIOSŁO. Życie Lii Sky toczy się między paroma miastami: Londynem gdzie studiuje, Pragą gdzie skończyła liceum i Łodzią skąd pochodzi. W jej życiu muzyka pomaga dotrzeć do ludzi i opowiedzieć im o jej codziennych doświadczeniach społecznych i miłosnych oraz zaprosić słuchaczy do jej introwertycznego świata. Jej muzyka porusza szczerością i energią.

WYDARZENIE NA FB - https://www.facebook.com/events/770053974996561/

Źródło: Brodnicki Dom Kultury

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej