Zaloguj się | Rejestracja

OHP informuje

poniedziałek, 03 czerwca 2024 r., godz. 16:46  |  Wersja do druku

W dniach 14-17 maja 2024 roku w Centrum Szkolenia i Wychowania OHP w Gołdapi (woj. warmińsko-mazurskie) odbył się Ogólnopolski Konkurs "Sprawny w zawodzie 2024". To konkurs zawodowy skierowany do uczestników ostatniego roku nauki zawodu w kategorii kucharz, fryzjer i mechanik pojazdów samochodowych.Najlepsi fachowcy ze wszystkich jednostek organizacyjnych Wojewódzkich Komend OHP rywalizowali w Gołdapi o tytuł najlepszego w kraju. Celem konkursu było zweryfikowanie wiedzy i umiejętności zawodowych młodzieży przystępującej niebawem do egzaminów zawodowych. Kujawsko-Pomorską Wojewódzką Komendę OHP w Toruniu reprezentował uczestnik brodnickiego hufca pracy Michał Kruszewski w kategorii "mechanik pojazdów samochodowych".

Konkurs składał się z 2 części - teoretycznej i praktycznej. Na początku mechanicy rozwiązali test wiedzy zawodowej a w części praktycznej wykonali diagnostykę pojazdu i wymienili przewody hydrauliczne układu hamulcowego a następnie przy pomocy specjalistycznego urządzenia, odpowietrzali układ hamulcowy. Wszystkie zadania oceniane były przez komisję konkursową składającą się z 3 osób - specjalistów w danej kategorii.

O ostatecznym wyniku decydowała suma punktów z dwóch części konkursowych. Najlepszym mechanikiem pojazdów samochodowych w kraju okazał się Michał Kruszewski z hufca zajmując I miejsce. Michał bezbłędnie rozwiązał test i wykonał część praktyczną otrzymując maksymalną ilość punktów. Zwycięzca konkursu otrzymał z rąk komendanta głównego OHP Jerzego Budzyna dyplom, atrakcyjne nagrody min. voucher szkoleniowy o wartości 400 EUR oraz puchar. Michał jest uczniem kl. IIIg CKZiU w Brodnicy i zarazem wyróżniającym się uczestnikiem hufca.

Hufiec Pracy w Brodnicy prowadzi nabór na rok szkolny 2024/2025. Uczestnicy mogą korzystać z następujących form kształcenia:
  • Szkoła Podstawowa dla dorosłych - klasa VII i VIII
  • Szkoła Branżowa I stopnia
  • Szkolenie kursowe, rzemieślnicza nauka zawodu (tylko praktyki zawodowe, bez kształcenia ogólnego).

Więcej informacji na temat oferty można uzyskać w siedzibie Hufca Pracy: 87 – 300 Brodnica, ul. Przykop 57/6, tel. 56 494 01 63, pon.-pt. w godzinach 7:45 – 15:45 oraz na Facebooku: 2-1 Hufiec Pracy w Brodnicy, e-mail 2-1hp.brodnica©ohp.pl

Źródło: Zbigniew Narewski

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej