Zaloguj się | Rejestracja

Zawody OSP w Radoszkach

czwartek, 23 maja 2024 r., godz. 13:54  |  Wersja do druku

Strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Bartniczka w sobotę, 18 maja zmierzyli się podczas Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Bartniczka 2024. Zawody odbyły się na boisku w Radoszkach. Po kilkugodzinnych zmaganiach najlepszą drużyną zarówno żeńską, jak i męską, mogła pochwalić się jednostka OSP Radoszki.W sobotę, 18 maja w Radoszkach, na terenie boiska odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Bartniczka 2024. Jednostki OSP z terenu gminy Bartniczka przyjęły zaproszenie do udziału w rywalizacji i wystawiły swoje drużyny. Tego dnia pogoda wyjątkowo dopisała, nic więc dziwnego, że na boisku w Radoszkach stawili się zagorzali kibice.

W zawodach wystartowało pięć drużyn męskich i jedna drużyna żeńska. W rywalizacji uczestniczyły jednostki:
  • OSP Radoszki (drużyna męska i żeńska)
  • OSP Bartniczka
  • OSP Nowe Świerczyny
  • OSP Grążawy
  • OSP Łaszewo

Zawody rozegrane zostały w konkurencjach: ćwiczenie bojowe i sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami. W obydwóch konkurencjach liczył się osiągnięty czas. Po kilkugodzinnych zmaganiach najlepszą drużyną zarówno żeńską, jak i męską, okazała się jednostka OSP Radoszki, która tym samym pojedzie na zawody powiatowe.

Wyniki:

1. OSP Radoszki
2. OSP Grążawy
3. OSP Łaszewo
4. OSP Nowe Świerczyny
5. OSP Bartniczka

Po wręczeniu nagród wszyscy strażacy, goście oraz kibice zostali zaproszeni na poczęstunek pyszną grochówką i kiełbaską z grilla. Wśród gości znaleźli się ks. kanonik Tadeusz Breza i dh Zbigniew Sosnowski – wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Woj. Kujawsko-Pomorskiego, jednocześnie poseł na Sejm RP.

Prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP Bartniczka, będący jednocześnie Wójtem Gminy Bartniczka - Piotr Ruciński powiedział: - Takie zawody to nie tylko okazja do pokazania przez strażaków swoich umiejętności, które zdobyli, oswojenia się ze stresem, który obecny jest podczas akcji, ale też jest to okazja do spotkania nie tylko strażaków, ale i mieszkańców, wspólnej integracji i wypoczynku.

Organizatorem zawodów byli Wójt Gminy Bartniczka Piotr Ruciński i Zarząd Gminny ZOSP RP w Bartniczce.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Bartniczka 2024:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej