Zaloguj się | Rejestracja

Wieczór poezji w Szabdzie

wtorek, 07 maja 2024 r., godz. 11:02  |  Wersja do druku

Klub Seniora w Szabdzie wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Szczuce, Filia w Szabdzie był organizatorem "Wieczóru poezji" z Ewą Zarębską. Pani Ewa jest mieszkanką wsi Szabda i pisze wiersze od zawsze. Należy do Stowarzyszenia Poetów "Wazówną czerpane" w Brodnicy i kilku grup poetyckich na Facebooku.Swoje wiersze publikowała między innymi w prasie regionalnej - "Ziemia Michałowska". Poezja pani Ewy jest pełna serca, ciepła i miłości oraz wiary w człowieka i Boga. Poetka jest wrażliwa na krzywdę i piękno natury. Kocha Bieszczady, gdzie mieszkała i zostawiła serce. Poza poezją uwielbia kwiaty, psy, koty, muzykę i książki oraz ciszę. Od lat pisze też ciekawe sentencje i miniaturki. Prowadzi stronę na Facebooku pt. "Co w duszy gra" jako EZar.

Wydała kilka antologii i jeden tomik rodzinny. Jest autorką tomiku "Co w duszy gra" (2011), współautorką antologii: "Koloryt poezji" (2022) - Stowarzyszenie Wazówną Czerpane w Brodnicy, "Bezkresem letnich łąk oczarowani", "Paletą jesiennych barw oczarowani" - antologia grupy Oczarowani Słowem, Obrazem, Melodią, "Poetyckie rozmowy z Bogiem" - antologia poezji religijnej. Pani Ewa planuje wydanie tomiku i jest w trakcie pisania wierszy do kolejnej antologii. Książki Pani Ewy Zarębskiej można wypożyczyć w bibliotekach publicznych gminy Brodnicy w Szczuce i w Szabdzie.

Wieczór poezji upłynął w sympatycznej atmosferze, był to czas pełen wspomnień i wzruszeń.

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica, Violetta Szulc

Wieczór poezji w Szabdzie/fot. nadesłane :

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej