Zaloguj się | Rejestracja

Hotele dla pszczół - realizacja projektu

poniedziałek, 06 maja 2024 r., godz. 09:59  |  Wersja do druku

W połowie marca uczniowie CKZiU w Brodnicy uczestniczyli w Ogólnopolskiej Olimpiadzie "Zwolnieni z Teorii". Efektem była realizacja własnego projektu "Brodnica Beehouses - oaza dla miejskich zapylaczy"., a rezultatem ich działań są hotele dla pszczół postawione w miejscach odwiedzonych w czasie realizacji projektu.Ochrona zapylaczy w miarę rozwoju cywilizacji ma kolosalne znaczenie. Wiedzą o tym młodzie realizatorzy projektu, którzy przez wiele miesięcy realizowali podjęte przez siebie zadanie.

- Uczniowie spotykali się z przedsiębiorcami i władzami samorządowymi regionu, przekonując ich do swojego pomysłu - relacjonuje Marzena Janiszewska, nauczycielka CKZiU w Brodnicy. - Jak sami podkreślają, spotkania z samorządowcami, prezesami i dyrektorami firm wiele im dały. I ten etap pracy projektowej sobie niezwykle cenią.

Realizując projekt uczniowie odwiedzili ze swoją lekcją edukacyjną szkoły podstawowe w Jabłonowie Pomorskim, Góralach, Szabdzie, Gorczenicy, w Gortatowie z siedzibą w Szczuce, Szkołę Podstawową nr 1, 2, 3, 4 i 7 w Brodnicy, a także Zespół Szkół Specjalnych w Brodnicy i Szkołę Podstawową Specjalną w Dylewie. Poza placówkami oświatowymi uczniowie odwiedzili także Dom Pomocy Społecznej w Brodnicy, Dom Dziennego Pobytu Seniorów w Brodnicy oraz Środowiskowy Dom Samopomocy przy brodnickiej Caritas.

- Lekcje, oprócz przekazywanej wiedzy w formie wykładowej, obfitowały w szereg pomocy dydaktycznych, co zwiększało zainteresowanie słuchaczy - podkreśla Marzena Janiszewska. - Uwagę przykuwał zwłaszcza prezentowany inteligentny ul dla pszczół, który w ramach współpracy uczniowie wypożyczyli od firmy Intelligent Hives. Nie zabrakło również elementów praktycznych naszych zajęć. Uczniowie instruowali słuchaczy, jak w prosty sposób we własnym domu przygotować domek dla zapylaczy. Na zakończenie lekcji młodzież przekazywała na ręce dyrekcji odwiedzanej szkoły czy placówki zakupiony z otrzymanego wsparcia finansowego profesjonalny domek dla pożytecznych owadów. Każdy uczestnik lekcji wychodził z zajęć z ulotką projektu, a także ołówkiem ze specjalną sakiewką wypełnioną nasionami roślin, które sprzyjają rozwojowi zapylaczy w naturalnym środowisku.

Ostatnim etapem, a zarazem zwieńczeniem Ogólnopolskiej Olimpiady "Zwolnieni z Teorii" będzie wielkie podsumowanie tegorocznej olimpiady w Warszawie, które odbędzie się w przestrzeni konferencyjnej Toru Wyścigów Konnych Służewiec w czwartek, 23 maja 2024 r.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Brodnicy

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej