Zaloguj się | Rejestracja

Konkurs Pięknego Czytania

poniedziałek, 06 maja 2024 r., godz. 08:14  |  Wersja do druku

24 kwietnia 2024 roku w Studiu Nagrań w Brzoziu odbył się Gminny Konkurs Pięknego Czytania dla klas I-II, który odbył się pod patronatem Wójt Gminy Brzozie Danuty Kędziorskiej- Cieszyńskiej. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Brzoziu.W Gminnym Konkursie Pięknego Czytania udział wzięły dzieci ze szkół w Brzoziu, Jajkowie i Wielkim Leźnie. Jury w składzie Anetta Zega – Gminna Biblioteka Publiczna oraz Urszula Kucińska – wieloletni nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, miało niełatwe zadanie. Dzieci podzielono według kryteriów wiekowych. W każdej z kategorii przyznano tytuł Gminnego Mistrza Pięknego Czytania oraz dwa wyróżnienia.

Wyniki:

Kategoria: klasa pierwsza
Gminny Mistrz Pięknego Czytania: Leon Żuchliński (SP Brzozie)
Wyróżnienia: Franciszek Jahne (SP Jajkowo) i Marta Kłosowska (SP Brzozie)

Kategoria: klasa druga
Gminny Mistrz Pięknego Czytania: Karolina Przybylska (SP Wielkie Leźno)
Wyróżnienia: Natalia Radomska (SP Jajkowo) i Robert Kaczmarski (SP Wielkie Leźno)

Kategoria: klasa trzecia
Gminny Mistrz Pięknego Czytania: Marta Wojda-Pankowska (SP Wielkie Leźno)
Wyróżnienia: Laura Ptaszyńska (SP Jajkowo) i Tomasz Modrakowski (SP Brzozie)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody za udział i pamiątkowy dyplom. Konkurs uświetnił występ Katarzyny Małkiewicz i Zuzanny Ostrowskiej. Konkurs w tej uroczystej formie mógł odbyć się dzięki pani wójt Danucie Kędziorskiej-Cieszyńskiej, która udostępniła Studio Nagrań i przekazała nagrody. Pani wójt zasiadła także na widowni i obserwowała zmagania młodych konkursowiczów.

Organizatorkami konkursu były: Iwona Jagielska, Monika Jarzębska i Angelika Moszczyńska przy wydatnej pomocy dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzoziu Katarzyny Wandzlewicz, która również była jednym z fundatorów nagród.

Źródło: Monika Jarzębska

Konkurs Pięknego Czytania:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej