Zaloguj się | Rejestracja

XXII Gminny Konkurs Ortograficzny

poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r., godz. 11:28  |  Wersja do druku

W szkole w Gortatowie odbył się XXII Gminny Konkurs Ortograficzny "O pióro Wójta Gminy Brodnica". W konkursie brali udział uczniowie klas drugich i trzecich szkół podstawowych z Gortatowa, Szkoły Filialnej w Cielętach, Gorczenicy i Szabdy.Szkoły wytypowały po trzech uczniów z każdej grupy wiekowej. W skład komisji konkursowej weszły: Joanna Bonawenturska - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczuce, Mariola Kolasińska - pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczuce - Filia w Szabdzie, Ewa Wałdowska - pracownik Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Brodnicy. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała Krystyna Smętek - wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Gortatowie z siedzibą w Szczuce wraz z nauczycielami Agnieszką Przeczewską i Marzanną Kwas.

Wyniki konkursu:

W kategorii klas drugich:
I miejsce – Adam Pesta – Szkoła Podstawowa w Gortatowie z siedzibą w Szczuce
II miejsce – Agata Kowalkowska – Szkoła Podstawowa w Gortatowie z siedzibą w Szczuce
III miejsce – Tymon Rawski – Szkoła Podstawowa w Szabdzie

W kategorii klas trzecich:
I miejsce - Lena Laps – Szkoła Podstawowa w Gortatowie z siedzibą w Szczuce
II miejsce – Martyna Przeczewska – Szkoła Podstawowa w Gortatowie z siedzibą w Szczuce
III miejsce – Kalina Królak – Szkoła Podstawowa w Szabdzie

W imieniu Wójta Gminy Brodnica Adama Zalewskiego nagrody zwycięzcom konkursu (pióra, książki i dyplomy) wręczyła Joanna Bonawenturska. Pamiątkowe dyplomy, książeczki i drobne upominki otrzymali także pozostali uczniowie uczestniczący w konkursie. Miłym akcentem był słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników. Fundatorem nagród była Gmina Brodnica.

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

XXII Gminny Konkurs Ortograficzny/fot. nadesłane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej