Zaloguj się | Rejestracja

Pomoc dla brodnickiego szpitala

środa, 24 kwietnia 2024 r., godz. 10:20  |  Wersja do druku

W poniedziałek, 15 kwietnia br. Wójt Gminy Brodnica Adam Zalewski podpisał z Dariuszem Szczepańskim, dyrektorem szpitala w Brodnicy umowę dotacji z budżetu gminy na zakup niezbędnego sprzętu i wyposażenia. Zgodnie z podpisaną umową za 20 000 złotych dotacji zakupiony zostanie fotel do zabiegów ginekologicznych w znieczuleniu.Jak wynika z informacji uzyskanej od Macieja Lindy - specjalisty ds. zarządzania majątkiem ZOZ Brodnica, bogate wyposażenie dodatkowe fotela pozwala użytkownikowi wybrać optymalną wersję. Wymagane funkcje fotela można uzyskać za pomocą wbudowanych siłowników elektrycznych sterowanych pilotem lub sterownikiem nożnym. Przy pomocy jednego przycisku można ustawić fotel w pozycji Trendelenburga, pozycji do wejścia/zejścia oraz zaprogramować wybraną pozycję.

Elektryczne regulacje obejmują: zmianę wysokości fotela, regulację kąta siedziska oraz oparcia pleców. Pozycja fotelowa, obsługiwana jednym przyciskiem na pilocie, umożliwia uzyskanie bardzo niskiego położenia przedniej krawędzi siedziska, co znacznie ułatwi pacjentce siadanie na nim i opuszczanie go. Fotel posiada możliwość zaprogramowania wybranej pozycji i aktywowania jej jednym przyciskiem na pilocie. Dodatkowo bezszwowa tapicerka i odporne na działanie środków dezynfekcyjnych materiały w technologii pSilver™ ułatwią utrzymanie fotela w czystości.

Fotel na podstawie mobilnej z centralną blokadą układu jezdnego ułatwia sprawne przemieszczanie po gabinecie, a wbudowane siłowniki elektryczne pozwalają na płynną zmianę i utrzymanie pozycji, bez wysiłku ze strony personelu. Predefiniowane pozycje i możliwość zapisu własnego ustawienia przyspiesza pracę z pacjentem.

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica, Jolanta Tomella

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej