Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica - plany na przyszłość

piątek, 19 kwietnia 2024 r., godz. 10:54  |  Wersja do druku

Kampanie wyborcze potrafią być brutalne. Nie powinno to dziwić, bowiem kampania to zawsze rodzaj walki. A czy można walczyć kulturalnie, gdy stawka jest wysoka? Na pewno, bo większość wyborców kształtuje swoje decyzje jeszcze przed kampanią. Jak wyglądało to w gminie Brodnica i jakie są plany na najbliższą kadencję - zapytaliśmy ponownie wybranego Wójta Gminy Brodnica Adama Zalewskiego.Kampania wyborcza to szansa na najlepsze zaprezentowanie kandydatów na wójta i do rady gminy. Dodatkowo musimy przekonać mieszkańców do programu wyborczego. Jak odbywało się to w gminie Brodnica?

Adam Zalewski, wójt gminy Brodnica: - Kampania wyborcza w gminie Brodnica przebiegała w bardzo spokojny sposób. Nie miałem kontrkandydata, więc kampania nie była intensywna, ale jako cały nasz komitet wyborczy staraliśmy się dotrzeć do każdego z mieszkańców i przekonać ich do swoich pomysłów dotyczących funkcjonowania gminy.

A jak miałoby wyglądać funkcjonowanie gminy w drugiej Pana kadencji?

Adam Zalewski, wójt gminy Brodnica: - Chcielibyśmy intensyfikować i kontynuować działania, jakie były do tej pory, czyli głównie infrastruktura, szkolnictwo, kultura. Oczywiście chcemy inwestować jak najwięcej, rozszerzać działalność społeczną, mamy w planie stworzenie Centrum Usług Społecznych w naszej gminie. Dzięki temu będziemy organizować różne działania dla wszystkich mieszkańców. Dostaliśmy dofinansowanie na utworzenie klubu seniora w Karbowie oraz na kontynuację działań klubu seniora w Szabdzie. Zamierzamy w dużej mierze skupić się na szkolnictwie, na rozwoju budownictwa społecznego.

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa to rządowy program, który ma na celu pomóc w rozwiązaniu problemów mieszkaniowych w małych i średnich gminach. Lokale wybudowane w ramach inicjatywy mają być dostępne dla mieszkańców na korzystnych warunkach. Gmina Brodnica przystąpiła do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

Adam Zalewski, wójt gminy Brodnica: - Przystąpiliśmy do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, aby nowe mieszkania dla naszych mieszkańców powstały w miejscowości Cielęta. Mieszkańcy będą mogli otrzymać nowe mieszkania z opłatami o wiele niższymi niż na rynku i możliwością wykupienia lokalu na własność. Stawki najmu od 2022 roku znacznie wzrosły, więc nie dziwi coraz szersze zainteresowanie ofertą mieszkań społecznych. Mieszkania będą dostępne dla osób, które ze względu na trudniejszą sytuację finansową nie mogą sobie pozwolić na zakup mieszkania i również mogą mieć niewystarczające dochody, na jego wynajęcie na warunkach rynkowych.

Bardzo dbacie o modernizację infrastruktury drogowej gminy, mającą na celu nie tylko poprawę bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców, ale także usprawnienie lokalnej komunikacji.

Adam Zalewski, wójt gminy Brodnica: - W nowej kadencji skupimy się głownie na drogach dojazdowych, bo drogi przelotowe mamy wykonane, albo są w trakcie wykonania. 10 kwietnia ogłosiliśmy przetarg, który zmieni oblicze Karbowa, przynosząc nowe, wygodniejsze i bezpieczniejsze drogi dla nas wszystkich. Na liście prac znajdują się ulice: Krokusowa, Sasankowa, Makowa, Nagietkowa, Hiacyntowa, Irysowa, Storczykowa i Chabrowa, a także cztery dodatkowe drogi gminne, które dotąd pozostawały bez nazwy. To będzie jedna z największych inwestycji w naszej gminie. Zakładamy, że cały projekt zostanie zakończony w ciągu 18 miesięcy od momentu podpisania umowy. Kończymy budowę boisk przy Szkole Podstawowej w Szabdzie i w Szczuce. Zamierzamy działać w obszarach edukacyjno-społecznych dla naszych mieszkańców.

A jak wygląda skład Rady Gminy Brodnica w nowej kadencji? Bo przecież ważnym jest, żeby rada działała sprawnie razem z wójtem.

Adam Zalewski, wójt gminy Brodnica: - Mamy 12 radnych ze starej kadencji i 3 nowych radnych, z których 2 już było kiedyś w radzie gminy. Oznacza to, że mieszkańcom podoba się to, co robimy i chcą kontynuacji tych zadań. To napawa optymizmem przed następną kadencją. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za duże zaufanie i głosowanie na stabilną radę gminy, która sprawdzała się do tej pory.

Dziękuję za rozmowę.

Źródło: Wójt Gminy Brodnica Adam Zalewski

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej